Joanna Barczewska

Na zajęciach dodatkowych uczniowie programują drona Tello. Kodują wybrane figury 3D i oceniają poprawność kodów. Dron w większości wykonuje nasze polecenia 😉Umiemy już zakodować skomplikowane figury, wielokąty foremne, schody, a nawet choinki.

Joanna Barczewska

W dniach 1-3 kwietnia odbył się w Zespole Szkół w Głuchołazach turniej kultowej gry Counter-Strike GO. Z naszej szkoły zgłosiły się trzy drużyny, które rywalizowały nie tylko w gronie rówieśników, ale i w kategorii starszej. Atmosfera turnieju była super, rywalizacja i doping na światowym poziomie 😉 Ostatecznie nasza jedna drużyna, w składzie Kuba Mazurkiewicz, Szymon Śnieżek, Łukasz Raczyński, Oskar Łukaszczyk i Błażej Szeląg, uzyskała czwarte miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za świetny gamingowy weekend.

Joanna Barczewska

W minionym tygodniu obchodziliśmy urodziny Scratcha. Jest to doskonały program do nauki programowania. Organizatorzy Cyfrowy Dialog zaprosili nas na konferencję – imprezę urodzinową. Uczestnicy włączyli się w zabawę, przygotowali życzenia dla kota, scenę urodzinową i inne prezenty. Efekty możecie obejrzeć na padlecie. My również daliśmy się wciągnąć w urodzinową atmosferę i również wykonaliśmy imprezy urodzinowe w Scratch3.0. Wszystkiego najlepszego Kocie 😉

Joanna Barczewska

Tomek i Zuzia biorą udział w ogólnopolskim konkursie matematyczno-programistycznym InstaLogik. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami pierwszego etapu i zakwalifikowali się do kolejnego. Gratulujemy i trzymamy kciuki w półfinałach 11 XII :)

Joanna Barczewska

Gratulujemy Tomkowi Gądkowi z klasy 6e świetnego wyniku i klasyfikacji ogólnopolskiej. Brawo. Równie dobrze, poradził sobie z zadaniami Bartosz Zamojski z klasy 6c, który uzyskał tytuł finalisty. Chłopcy są mistrzami programowania, co udowodnili rozwiązując na wysokim poziomie mega trudne zadania algorytmiczne. Gratulacje i życzymy kolejnych, udanych rywalizacji.