Iwona Tabiś

Klasa 6c zrealizowała krótki projekt, w którym połączyły się elementy polonistyczne z przyrodniczymi. Na chwilę każdy z nas zamienił się w badacza, który wyszedł na poszukiwanie śladów wiosny. Bacznie rozglądaliśmy się i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy nas otaczające. Kolejnym krokiem było redagowanie kartki z dziennika, czyli obowiązkowej formy wypowiedzi na języku polskim. W opisywanym przez nas wiosennym spacerze dodatkowo wskazywaliśmy epitety i wyrazy dźwiękonaśladowcze. I przede wszystkim przebywaliśmy na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym. 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Na dzisiejszej godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4b rozmawiali na temat tradycji i zwyczajów Wielkiej Nocy. Omówiliśmy symbole związane z tym czasem, przygotowaliśmy pisanki i posialiśmy rzeżuchę. A czy Wy już jesteście gotowi na świętowanie? :)

 

Władysława Migała
Kategoria:

Przed nauczaniem zdalnym udało się nam zrobić piękne zajączki - symbol wiosny i Świąt Wielkanocnych. Niestety na pisanki brakło nam czasu.

Iwona Tabiś

Dziś w klasach 7 b i 7 c prawdziwe święto poezji. 21 marca to Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia, ustanowionego przez UNESCO, jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W ramach obchodów tego święta, uczniowe 7b i 7c spróbowali swoich sił w tworzeniu poezji z fragmentów gazet.

Ten kreatywny sposób zbliża młodzież do obcowania z poezją. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe zadanie- wyszukanie ciekawych słów, fraz, liter a następnie ułożenie z nich wiersza. Jak widzimy, w każdym z nas drzemie poeta, bo efekty są świetne.

Władysława Migała
Kategoria:

Choć trudno w to uwierzyć WIOSNA już jest! Uczniom Jedyneczki udało się Ją spotkać na ostatnich klasowych spacerach:) 

Ewa Mochoń
Kategoria:

Uczniowie klas I – III,  zakładając kolorowe skarpetki, włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Te niepasujące do siebie skarpetki na naszych stopach są wyrazem tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą genetyczną.

 

Podkategorie