Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Podczas omawiania lektury "Kajko i Kokosz. Sztuka latania" uczniowie klasy 4b zapoznali się z cechami gatunkowymi komiksu, obejrzeli też film z przepisem na udany komiks, a w ramach podsumowania stworzyli swoje własne historyjki obrazkowe w programie "Komiks Maker".

Zaczęliśmy od trzech plansz i ograniczonej ilości okien dialogowych, ale to dopiero początek. 🙂

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Jest nam miło poinformować o tym, że rusza promocja książki - "Epicko i lirycznie o naszej szkole", która została wydana, dzięki Radzie Rodziców, z okazji 75-lecia istnienia naszej placówki.

W wyżej wspomnianej książce znajdują się prace uczniów, którzy napisali wiersze, opowiadania, a nawet fragmenty z pamiętnika, osadzone w realiach PSP1.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkań autorskich, które już niebawem ukażą się na stronie internetowej szkoły.

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Dzień Bezpiecznego Internetu to globalna akcja zwracająca uwagę na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Tym razem miesiąc bezpieczeństwa w Internecie rozpoczynamy cyklem lekcji z Asami Internetu. Uczniowie poznają cechy, podnoszące bezpieczeństwo w sieci: Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga oraz biorą udział w asowych challengach. W czwartek weźmiemy udział w ogólnopolskiej konferencji  online Asów Internetu, w czasie której będziemy mogli wysłuchać ekspertów i trenerów i wykorzystać zdobytą wiedzę w kolejnych challengach. Asy Internetu zachęcają do zabawy z grą Interlandia ;)

 

Agnieszka Birecka
Kategoria:

W ramach innowacyjnych zajęć z języka angielskiego uczniowie klasy 1b uczyli się dzisiaj obsługiwać i programować robota Photon. Poznali jego najciekawsze funkcje związane z poruszaniem się, kolorami i dźwiękiem. Oczywiście przy okazji utrwalali słownictwo z języka angielskiego! :)

Agnieszka Birecka
Kategoria:

W ramach zajęć rozwijających świadomość uczniów na temat ochrony środowiska w klasach 2 i 3 przeprowadzany jest cykl zajęć z wykorzystaniem robota Photon. Po klasie 2a przyszła kolej na klasy 2b, 2c i 3c. Uczniowie programują robota tak, aby dotarł do odpowiedniego kosza, zaświecił się na kolor który mu odpowiada. Ponadto próbują swoich sił w sterowaniu robotem tak, aby napisał wyraz EKO. Trzeba przyznać, że uczniowie radzą sobie fantastycznie nawet z bardziej rozbudowanymi programami. A już w przyszłym tygodniu - kolejne zajęcia :)

Podkategorie