Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Aleksandra Kociołek
Kategoria:

2 kwietnia obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI - inicjatywa ta związana jest z akcją CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Dzień ma na celu rozpowszechnienie czytania książek przez najmłodszych.

Dlaczego warto czytać? Przede wszystkim wzbogacamy swoje słownictwo, rozwijamy wyobraźnię, poszerzamy świadomość o otaczającym nas świecie, poznajemy związki przyczynowo - skutkowe, a czytając z rodzicem - budujemy więzi. 

Zachęcamy do wspólnego czytania! :-)

 

Poniżej prezentujemy film z ulubionymi książkami uczniów naszej szkoły. 

Uczniowie PSP1 ze swoimi ulubionymi książkami

 

Iwona Tabiś

25 marca obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. To prawdziwe święto miłośników litaratury fantasy. J.R.R. Tolkien -ekscentryk, poliglota, pisarz i wykładowca akademicki stworzył niezwykły świat pełen fantastycznych postaci. Podobno uczył się także języka polskiego, ale uznał go za zbyt trudny i zaprzestał nauki. Do zapoznania się z twórczością Tolkiena zachęcają Julia i Emilka z klasy 6c.

Iwona Tabiś

Klasa 6c zrealizowała krótki projekt, w którym połączyły się elementy polonistyczne z przyrodniczymi. Na chwilę każdy z nas zamienił się w badacza, który wyszedł na poszukiwanie śladów wiosny. Bacznie rozglądaliśmy się i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy nas otaczające. Kolejnym krokiem było redagowanie kartki z dziennika, czyli obowiązkowej formy wypowiedzi na języku polskim. W opisywanym przez nas wiosennym spacerze dodatkowo wskazywaliśmy epitety i wyrazy dźwiękonaśladowcze. I przede wszystkim przebywaliśmy na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym. 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Na dzisiejszej godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4b rozmawiali na temat tradycji i zwyczajów Wielkiej Nocy. Omówiliśmy symbole związane z tym czasem, przygotowaliśmy pisanki i posialiśmy rzeżuchę. A czy Wy już jesteście gotowi na świętowanie? :)

 

Władysława Migała
Kategoria:

Przed nauczaniem zdalnym udało się nam zrobić piękne zajączki - symbol wiosny i Świąt Wielkanocnych. Niestety na pisanki brakło nam czasu.

Iwona Tabiś

Dziś w klasach 7 b i 7 c prawdziwe święto poezji. 21 marca to Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia, ustanowionego przez UNESCO, jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W ramach obchodów tego święta, uczniowe 7b i 7c spróbowali swoich sił w tworzeniu poezji z fragmentów gazet.

Ten kreatywny sposób zbliża młodzież do obcowania z poezją. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe zadanie- wyszukanie ciekawych słów, fraz, liter a następnie ułożenie z nich wiersza. Jak widzimy, w każdym z nas drzemie poeta, bo efekty są świetne.

Władysława Migała
Kategoria:

Choć trudno w to uwierzyć WIOSNA już jest! Uczniom Jedyneczki udało się Ją spotkać na ostatnich klasowych spacerach:)