Joanna Barczewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy zaprosiliśmy uczniów klas szóstych i siódmych do konkursu. Pizza to nieodzowna pomoc dydaktyczna na lekcjach matematyki, związanych z ułamkami i ich porównywaniem ;) Miłośnicy pizzy i matematyki spisali się na medal.

Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali: Artur Staliś (6a), Zuzia Alich (6b), Amelka Majka (6c), Mateusz Winiarski (6d), Alan Budyk (6e), Hania Dynysiuk (7a), Weronika Korczak (7b), Kuba Malarczyk (7c), Patryk Stadnik (7d), Mikołaj Wolny (7e). Po powrocie do szkoły urządzamy święto pizzy :)

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Festiwal Nauki jest od kilku lat stałym punktem w harmonogramie działań naszej szkoły. W tym roku z Ministerstwa Edukacji i Nauki naszej szkole został przyznany grant naukowy, który przeznaczyliśmy na zajęcia eksperymentalne w klasach 1-3. Odbyły się one w poniedziałek, uczniowie brali udział w doświadczeniach związanych z powietrzem. Ze względów epidemicznych eksperymenty zostały przeprowadzone w formule zdalnej.

 

 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Zapraszamy do obejrzenia spotkań autorskich z młodymi pisarzami - autorami tekstów, które zostały zamieszczone w wydanej książce pt. "Epicko i lirycznie o naszej szkole".

Uczniowie opowiadają o swoich pasjach i dzielą się pomysłami na napisane interesującego opowiadania czy też wiersza, bo są wśród nas pasjonaci poezji. :-)

Spotkanie cz. 3

Beata Mazepa

"Są dwie rzeczy, które mogą być

równocześnie proste i skomplikowane.

To miłość i matematyka."

Wykorzystując atmosferę coraz powszechniejszego wśród dzieci i młodzieży walentynkowego święta, chętni uczniowie zmagali się z walentynkowymi zadniami z matematyki. Zadania były ciekawe i na pewno pobudziły szare komórki do działania.

Oto niektóre z nich:

Podkategorie