Monika Kwit
Kategoria:

                  

 

                   Wspaniałą biesiadą pożegnała omawianie mitów greckich klasa 5a. Każdy uczeń wcielił się w postać innego boga (założył odpowiedni kostium i zgromadził atrybuty). Podczas kolejnych autoprezentacji  reszta szacownego towarzystwa,  jak na olimpijskich biesiadników przystało,  raczyła się nektarem i ambrozją, którą to chwilowo tylko udawały odpowiednio: sok wiśniowy i ptasie mleczko.  Taka forma powtórki, zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników zabawy, a przecież  o to właśnie chodzi!

                       

 

 

               

             

           

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, na znak solidarności z chorymi na Zespół Downa uczniowie i nauczyciela naszej szkoły założyli  niepasujące do siebie kolorowe skarpetki.

Joanna Barczewska
Kategoria:
W piątkowe marcowe popołudnie spotkali się w szkole miłościny kultowej gry CS 1.6. Drużynowe rozgrywki były zacięte, a emocje wielkie. Zespoły oczekujące na grę mogły potrenować lub posilić się przygotowanym poczęstunkiem. Do półfinałów przeszli najlepsi, a ostatecznie w trójcie zwycięzców znaleźli się Stu29, Teletubisie i Face Ghost. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy i do zobaczenia!
 
 
Joanna Barczewska
Kategoria:

W lutym w naszej szkole realizowane były zajęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie. Celem globalnej akcji - Dzień Bezpiecznego Internetu - jest uświadamianie ryzyka związanego z dostępem do Internetu oraz właściwego reagowania na niewłaściwe zachowania. W tym roku poruszaliśmy tematy publikowania danych i zdjęć oraz przybliżyliśmy uczniom akcję "Zamiast hejtować - dodaj przyjaciela". Na zakończenie sformułowaliśmy zasady bezpieczeństwa w sieci :) 

 
 
Monika Kwit
Kategoria:

 Niewiele osób wie, że  pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to również ... Światowy  Dzień  Poezji. Będziemy go obchodzić w naszej szkole w sposób szczególny, bowiem mamy swoją szkolną  poetkę, a jej literackie próby  ujrzą wreszcie światło dzienne!

 

Kalina  Mendel z klasy 8a, bo o niej właśnie mowa,  jest niezwykle serdeczną, wrażliwą, otwartą nastolatką. Nad  szkolnymi korytarzami i klasami stale  unosi się jej ciepły i szczery uśmiech – znak rozpoznawczy Kalinki.

Oto próbka jej talentu, cykl wierszy „Okruchy liryczne”.

 Zapraszamy do lektury!

 

Podkategorie