Joanna Barczewska
Kategoria:

Zespól projektowy rozpoczął drugi sezon 😊na razie zdalnie. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła geometrii i liczby π. Przeprowadziliśmy pomiary doświadczalne, najpierw w domu, a potem ochotnicy na mieście. Znaleźliśmy dużo kół 😊 Zmierzyliśmy obwody i średnice, a potem obliczyliśmy średni iloraz. Wynik zbliżony jest do liczby π, czyli w przybliżeniu 3,14. 😊 Wykonanie pomiarów na mieście sprawiło nam wiele frajdy i zainteresowało przechodniów, którzy przyglądali się naszym działaniom 😊 Do zobaczenia w kolejnych wyzwaniach.

 

 

Marta Węgiel

Zbliża się wielkimi krokami Światowy Dzień Liczby PI i z tej okazji uczniowie klasy 4b na kółku matematycznym dowiedzieli się co to jest za liczba. Do tego celu wykorzystali przedmioty w kształcie koła, które znaleźli w domu- talerzyki, świeczki, zakrętki, kubki. Do wykonania pomiarów bardzo przydała się mamy krawiecka miarka, albo nitka i linijka. Na koniec zostały obliczenia przy użyciu kalkulatora. Wyniki trochę uczniów zaskoczyły, bo były do siebie podobne bez względu na wielkość mierzonego przedmiotu.

Mam nadzieję, że tę lekcję czwartoklasiści zapamiętają na długo.

 

 

 

 

 

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Zapraszamy do obejrzenia 3 odcinka programu Młody Naukowiec z eksperymentem pt. Pasta Słoniowa. Eksperyment przygotowały Zuzia i Maja :)Zachęcamy, aby na facebooku szkoły pod postem z trzecim odcinkiem zamieszczać zdjęcia wykonanego przez siebie eksperymentu z wodą utlenioną. Spośród autorów wszystkich zdjęć wylosujemy kolejnego gościa naszego odcinka! 

Podkategorie