Joanna Barczewska

W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udziałw ogólnopolskim konkursie matematycznym Panda. Spośród wielu miłośników królowej nauk trzech uczniów zajęło wysokie miejsca, a Jakub Nowacki – wyróżnienie. Gratulujemy!

9. miejsce i wyróżnienie Jakub Nowacki 6c

15. miejsce Karol Mencel 5a

16. miejsce Oskar Olchawa 6c

17. miejsce Jakub Dworak 7a

Joanna Barczewska

23 maja odbył się I Międzyszkolny Turniej Rummikub. Uczniowie rozegrali trzy rundy po dwie gry. Dziękujemy uczestnikom za bardzo dobrą grę, a opiekunom za przygotowanie uczniów do turnieju. Każdy uczestnik otrzymał upominek ze słodkościami, a zwycięzcy bony podarunkowe, statuetki i inne drobiazgi.

Najlepszymi w układaniu serii i grup okazali się:

I. Lena z PSP nr 1

II. Borys z PSP w Nowym Świętowie

III. Lucas z PSP w Bodzanowie

IV. Antonina z PSP nr 2

V. Lena z PSP nr 1

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę, grę fair play i zapraszamy za rok.

Joanna Barczewska

12 czerwca uczniowie klas 4a i 5b odwiedzili RoboExpo i Odskocznię w Opolu. Najpierw zwiedziliśmy wystawę interaktywną robotów. Z niektórymi mogliśmy porozmawiać, niektóre pogłaskać, a niektóre obserwować, gdy wykonywały zaprogramowane zadania. Bardzo podobały się nam Pepper i Alpha 1, ale najlepszym robo-kompanem okazał się Aibo 2. W międzyczasie mogliśmy pojeździć i polatać na symulatorach. Dopełnieniem wycieczki była zabawa w parku trampolin.

Joanna Barczewska

W maju uczniowie z zespołu Na tropach matematyki wykonali ostatnie zadanie. Zaprosiliśmy młodszych kolegów i koleżanki na matematyczny spacer po mieście. Goście wykonali wszystkie przygotowane przez nas zadania. W nagrodęudaliśmy sięna relaks do kręgielni.

Beata Mazepa

Szkieletowe konstrukcje – budowa szkieletów brył z wykorzystaniem różnych materiałów, które poznaliśmy na ostatnich lekcjach matematyki. Świetna nauka przez zabawę uczniów klasy VI w ramach projektu (Nie)zwykła matematyka.