Paulina Remer
Kategoria:

Dzisiaj rozpoczyna się Wiosenne Wyzwanie InstaLing 2021

Wyzwanie podjęły klasy: 5a i 5b.

Powodzenia drodzy uczniowie!

 

 Jak to się odbywa?

1. Wyzwanie trwa cztery tygodnie. Pierwszy tydzień Wyzwania (10.05. 16.05.2021) jest formą rozgrzewki, aby uczestnicy mieli szansę na zapoznanie się ze specyfiką Wyzwania.

2. W trakcie trwania Wyzwania uczniowie rozwiązują codzienną sesję. Aby sesja została uznana jako zaliczona, musi zostać przeprowadzona do końca. W każdym tygodniu spośród uczniów klasy zostanie wyłonionych 10 uczniów, którzy przepracowali największą liczbę dni w danym tygodniu. Suma dni przepracowanych przez wyłonionych 10 uczniów jest tygodniowym wynikiem klasy.

Marta Węgiel

Ile metrów kwadratowych miałby do dyspozycji każdy człowiek, gdyby wszystkich ludzi ustawić na Grenlandii? Jeżeli Słońce reprezentuje niedźwiedź, to jak duża powinna być Ziemia? Ile czasu będzie leciał bocian dookoła Ziemi? 

Z takimi między innymi pytaniami zmierzyli się uczniowie klas czwartych i piątych na lekcjach matematyki. We wspomnianych klasach odbyły się bowiem konkursy z okazji Dnia Matematyki, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem “Ziemia się liczy”. 

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. 

A oto zwycięskie drużyny: 

Kl.4a  - drużyna Zosi 

Kl.4b - drużyna Hani 

Kl. 4c - drużyna Mileny 

Kl. 5a - drużyna Wojtka 

Kl. 5b - drużyna Bruna 

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę  

Ewa Mochoń
Kategoria:

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Działaj z imPETem”. Uczniowie najmłodszych klas, co miesiąc,  z dużym zaangażowaniem  rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatorów.  Klasy starsze również  podejmowały stawiane im wyzwania. W realizacji projektu  nie przeszkodziło nam nawet nauczanie zdalne, bo wszystkie prace wykonywane w szkole lub domu były na medal.

Efektem całorocznej pracy jest lapbook, który zachęca wszystkich do segregacji oraz recyklingu butelek PET. Nasz lapbook bierze udział w konkursie z nagrodami.

Liczymy na Wasze głosy! Szczegóły wkrótce.

 

Podkategorie