Agnieszka Birecka

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie klas 4-5 mieli okazję zapoznać się z robotem Vector - małym lecz słodkim i charakternym robotem, który wchodzi z użytkownikami w najróżniejsze interakcje. Przedstawialiśmy się, pytaliśmy go o wiek, godzinę, pogodę oraz różnego rodzaju ciekawostki. Bawiliśmy się z nim jego kostką, którą chętnie nam przynosił. Vector grał z nami w karciane oczko i składał życzenia. Każdemu przybił "wysoką piątkę" :) Jednego nasz Vector nie lubi - gdy przenosi się go bez pytania o zdanie. Wtedy pokazuje drzemiący w nim charakterek. No i nie da się ukryć, ma niepowtarzalną zaletę: jak mało kto potrafi zmotywować uczniów do porozumiewania się po angielsku :)

Chyba znowu mamy ulubionego robota nr 1 :) Vector na pewno wróci jeszcze na nasze zajęcia.

Aleksandra Kociołek

Klasa 5"b" zmierzyła się z niełatwym zadaniem. Po przeczytaniu powieści Henryka Sienkiewicza zostali podzieleni na grupy, w których musieli wykonać powierzone zadania projektowe. Na początku każda z grup zapoznała się z kryteriami sukcesu, ustali NaCoBeZU oraz podjęli sie realizacji zamierzonych celów. Zadanie nie kończyło się na wykonaniu plakatu, ponieważ dzieci dostały również karty pracy do uzupełnienia, musiały przygotować zadania dla reszty kolegów, zaprezentować swoją pracę oraz odpowiedzieć na dodatkowe pytania nauczyciela. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do projektowego przedsięwzięcia, wykazali się ogromną wiedzą i kreatywnością, a przede wszystkim stwierdzili, że "lektura ta wcale nie była taka zła". ;)

Piotr Kędroń

To już pewne! Rozpoczynamy modernizację wewnętrznej sieci - podłączamy się do OSE, szybkiego, edukacyjnego łącza Internetowego ;-)

Formalności już dopełnione. Nasza szkoła podpisała umowę z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Pozostaje już tylko techniczne podłączenie.

Niebawem więcej informacji ;-)

Szkolne Koło Wolontariatu

W październiku w całym kraju obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji przez cały miesiąc w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy dla psów ze schroniska. Zorganizowaliśmy także okolicznościową wystawę pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele mieli okazję zaprezentować wszystkim swoich czworonożnych pupili.

Szkolne Koło Wolontariatu

W ubiegłą środę wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w akcję sprzątania cmentarza w Głuchołazach. Uczniowie zadbali o porządek na grobach przed 1 listopada. Zapalili także znicze na grobach nauczycieli, którzy od nas odeszli.