[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but balladyna7d is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Aleksandra Kociołek

Alina i Balladyna - siostry, które walczyły o względy Kirkora - „Która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze.” Słodkie owoce okazały się być zgubne. Tytułowej bohaterce kojarzyły się z krwią, dlatego też uczniowie z klasy 7d mieli zilustrować wybrane sceny z dramatu Juliusza Słowackiego, używając do tego soku malinowego. Zadbali o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu powstały interesujące prace.

{gallery}balladyna7d{/gallery}

Aleksandra Kociołek

Siódmoklasiści na swojej lekcji gościli nietypowego wędrowca - Photona, wcielającego się w rolę Małego Księcia - bohatera omawianej lektury. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota w taki sposób, żeby przemieścił się na asteroidy zamieszkałe kolejno przez Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika i Geografa, trafiając później na Ziemię. Robot miał dodatkowo odpowiednio ukazać uczucia chłopca - do tego celu dzieci użyły kolorowych świateł i dźwięków, wyrażających emocje Małego Księcia.

Paulina Remer

Nauka języków obcych, wielojęzyczność a także różnorodność językowa to jedno z ważniejszych przesłań w Europie, szczególnie 26 września każdego roku, kiedy obchodzimy ogłoszony przez Radę Europy -  Europejski Dzień Języków (EDJ).

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 odpowiedzieli na pytania zakodowane szyfrem czekoladkowym oraz rozwiązali quizy związane z wielojęzycznością oraz różnorodnością językową a także wykonali przepiękne prace plastyczne związane z językiem niemieckim oraz Niemcami.