Agnieszka Birecka

W ostatnim tygodniu uczniowie klas siódmych, ósmych i oddziału przygotowawczego mieli okazję poznawać świat w wirtualnych okularach. Podróżowali na egzotyczne wyspy, oglądali świat ze szczytów najwyższych gór po to tylko, aby chwilę później analizować budowę oka czy krwinki czerwonej. Wrażeń i zachwytów nie brakowało, a okulary na pewno zawitają na lekcjach częściej :) Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią.

Joanna Barczewska

Kontynuujemy tematykę inżynierii w budownictwie. Tym razem przyjrzeliśmy się różnym standardom i rozwiązaniom technicznym. Zainteresowała nas „reguła dobrych schodów” i od razu wyruszyliśmy na pomiary. Mamy w szkole duuużo schodów 😉 Pomiary wykonane, wyniki zapisane i wartości obliczone! Nasze schody spełniają regułę „dobrych schodów” 😊 To jednak nie koniec szaleństwa… W domu też mamy schody… 😉 Na koniec wcieliliśmy się w projektantów.

Paulina Remer

21 marca, w dniu, w którym obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki został ogłoszony w naszej Jedyneczce szkolny konkurs z języka niemieckiego.

Zadaniem naszych uczennic i uczniów było przeczytanie książki „Antonia – auf der Suche nach ihrer Insel” autorstwa Zuzanny Herud i wykonaniu zadań konkursowych: rysunku przedstawiającego przyjaciela lub przyjaciółkę głównej bohaterki książki Antoni, który / która również jest po części piratem, a po części marynarzem oraz opisaniu w kilku zdaniach związku pomiędzy tym, czego nauczyła się Antonia w swojej podróży a obchodami Dnia Kolorowej Skarpetki.

Ocenie podlegały: staranność i kreatywność wykonanej pracy plastycznej oraz poprawność gramatyczna wypowiedzi pisemnych. Samo porównanie Antoni noszącej dwie różne skarpetki do obchodów Dnia kolorowej skarpetki było bardzo trafnym, lecz nie wystarczającym argumentem. Najwyżej punktowane były wypowiedzi zawierające refleksje na temat wykluczenia osób o odmiennym wyglądzie ze społeczeństwa, porównanie szukających swojego miejsca na ziemi do przygód tytułowej bohaterki książki - Antonii oraz wyciągnięcie wniosków na temat tolerancji i ocenie ludzi wyłącznie po samym ich wyglądzie.

W komisji konkursowej zasiedli: pani Anna Szafirska, pani Joanna Dudek oraz pani Paulina Remer (także w roli tłumacza).

7 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu:

I MIEJSCE:

Zuzanna Alich

II MIEJSCE:

Natalia Alasińska

III MIEJSCE:

Ex aequo:

Paulina Kowalska

Tymoteusz Wantuch

Wyróżnienie za tekst konkursowy otrzymują:

Kamil Hulka

Oliwia Skowronek

Wyróżnienie za konkursową pracę plastyczną otrzymują:

Aleksandra Makowiec

Kaja Malec

Magdalena Kmiecik

W galerii znajdują się prace uczennic i uczniów, którzy konkurs wygrali a także tych, którzy zostali wyróżnieni.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Inspiracja do konkursu dzięki projektom:

ZaCZYTAna klasa projekt RCRE Niwki,

„Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” – projekt kulturalny TSKN

oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

Joanna Barczewska

W dniach 1-3 kwietnia odbył się w Zespole Szkół w Głuchołazach turniej kultowej gry Counter-Strike GO. Z naszej szkoły zgłosiły się trzy drużyny, które rywalizowały nie tylko w gronie rówieśników, ale i w kategorii starszej. Atmosfera turnieju była super, rywalizacja i doping na światowym poziomie 😉 Ostatecznie nasza jedna drużyna, w składzie Kuba Mazurkiewicz, Szymon Śnieżek, Łukasz Raczyński, Oskar Łukaszczyk i Błażej Szeląg, uzyskała czwarte miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za świetny gamingowy weekend.

Joanna Barczewska

Uczniowie z zespołu projektowego „Na tropach matematyki” zaprezentowali się w czasie dnia otwartego naszej szkoły. Przygotowali dla gości, czyli przedszkolaków, "budowlaną aktywność". Projektowanie i przygotowanie sprawiło nam wielką frajdę, jak i samo testowanie ;) Nauka, zabawa, relacje - to nasze motto ;) Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku 😉 Pozdrawiamy!

Agnieszka Birecka

ZaCZYTAna klasa „Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” – projekt kulturalny TSKN

Dzień Kolorowej Skarpetki

Drodzy uczniowie zachęcamy do udziału w konkursie!

Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony!

Co należy zrobić?

1. Przeczytaj krótką lekturę „Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” („Antonia - W poszukiwaniu swojej wyspy”), po zgłoszeniu do P. Remer otrzymasz ją w wersji elektronicznej na platformie Teams, lub przeczytaj online na stronie: https://skgd.pl/de/dzialalnosc-kulturalno-oswiatowa/antonia-w-poszukiwaniu-swojej-wyspy/

2. Wykonaj rysunek przedstawiający przyjaciela lub przyjaciółkę głównej bohaterki książki Antoni, który / która również jest po części piratem, a po części marynarzem.

3. Na pewno zauważyliście już na pierwszej stronie książki pewną rzecz, która idealnie pasuje do Dnia Kolorowej skarpetki, ale to nie wszystko. Na końcu książki bohaterka opisuje to, czego nauczyła się w swojej podróży. Opisz w kilku zdaniach (maksymalnie 100 słów) jaki związek może mieć to z obchodami Dnia Kolorowej Skarpetki?

Pracę proszę napisać w języku niemieckim i dostarczyć do P. Remer najpóźniej 01.04.2022.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07.04.2022.

Powodzenia!

Nagrody niespodzianki dla trzech pierwszych miejsc!

Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie ocena celująca z języka niemieckiego !!!

Organizator konkursu: pani Paulina Remer.