Joanna Barczewska
W piątkowe marcowe popołudnie spotkali się w szkole miłościny kultowej gry CS 1.6. Drużynowe rozgrywki były zacięte, a emocje wielkie. Zespoły oczekujące na grę mogły potrenować lub posilić się przygotowanym poczęstunkiem. Do półfinałów przeszli najlepsi, a ostatecznie w trójcie zwycięzców znaleźli się Stu29, Teletubisie i Face Ghost. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy i do zobaczenia!

Joanna Barczewska

W lutym w naszej szkole realizowane były zajęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie. Celem globalnej akcji - Dzień Bezpiecznego Internetu - jest uświadamianie ryzyka związanego z dostępem do Internetu oraz właściwego reagowania na niewłaściwe zachowania. W tym roku poruszaliśmy tematy publikowania danych i zdjęć oraz przybliżyliśmy uczniom akcję "Zamiast hejtować - dodaj przyjaciela". Na zakończenie sformułowaliśmy zasady bezpieczeństwa w sieci :)

Monika Kwit

Niewiele osób wie, że  pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to również ... Światowy  Dzień  Poezji. Będziemy go obchodzić w naszej szkole w sposób szczególny, bowiem mamy swoją szkolną  poetkę, a jej literackie próby  ujrzą wreszcie światło dzienne!

Kalina  Mendel z klasy 8a, bo o niej właśnie mowa,  jest niezwykle serdeczną, wrażliwą, otwartą nastolatką. Nad  szkolnymi korytarzami i klasami stale  unosi się jej ciepły i szczery uśmiech – znak rozpoznawczy Kalinki.

Oto próbka jej talentu, cykl wierszy „Okruchy liryczne”.

Zapraszamy do lektury!

Iwona Tabiś

Jesteśmy utkani z gwiezdego pyłu...

Czy rzeczywistość rozszerzoną można wykorzystać na lekcji języka polskiego?

Oczywiście! Dzięki aplokacji Big Bang Ar, której współtwórcą jest CERN, uczniowie klasy 5c mogli przenieść się do początku Wszechświata. Otwarcie i zamknięcie dłoni to siła sprawcza- dzięki niej powstaje uniwersum. To wspaniałe uczucie stało się pretekstem do ćwiczeń w opisie.

A na koniec mogliśmy zrobić kosmiczne selfie:-)

Geografia dla dociekliwych

Dlaczego w USA marnuje się ogromne ilości żywności?

Obejrzyj film.

A teraz sprawdź ile wiesz o Ameryce rozwiązując krzyżówkę.

Ameryka