Joanna Barczewska
Realizacja projektu dobiegła końca. Prawie rok promowaliśmy matematykę w szkole i poza szkołą. Głównym celem była realizacja zajęć dodatkowych, stwarzanie okazji do podnoszenia kompetencji matematycznych oraz pokazywanie tej nauki, jako ciekawej i użytecznej. Uczyliśmy się współpracy, prezentowania własnych poglądów i argumentacji. Nasze spotkania miały superową atmosferę i frekwencję - co z tym wspólnego ma pizza? ;)
Zaprosiliśmy uczniów do zabawy z zagadkami i dziękujemy, że daliście się wciągnąć. W czasach nauki zdalnej zespół stanął na wysokości zadania i kontynuowaliśmy zadania projektowe - zrealizowaliśmy projekt matematyczno-ekologiczny i konkurs „Zmierz się z wyzwaniem”.
Elementy edukacji medialnej, włączonej w cele projektu, stwarzały okazję do integracji i świetnej zabawy. Nauczyliśmy się prowadzić wywiady i zadebiutowaliśmy w tym obszarze.
Koniec projektu organizowanego w ramach Edukacji Inspiracji nie oznacza końca działalności tropicieli. Już dziś ogłaszamy, że będziemy kontynuować naszą misję – ukazywanie piękna, łatwości i użyteczności królowej nauk – czyli zaprosimy was wkrótce na sezon #2 tropicieli ;)
Tymczasem chcemy zaprezentować lub przypomnieć wam czym zajmowaliśmy się w projekcie. Zapraszamy do obejrzenia naszych filmików. Do zobaczenia w kolejnych projektach! Pozdrawiamy Zespół tropicieli ;)

Nasz padlet

Wykorzystanie matematyki w terenie

Działania zdalne

Wycieczka tropicieli

Geometria i trójkąty szczególne

Projekt ekologiczny „Ile zużywamy wody?”

Matematyka na innych przedmiotach Biwak tropicieli

Rozpoczęcie projektu i figury foremne

Matematyka w kuchni

Ewa Filipowicz

Uczennice naszej szkoły Julia, Paulinka oraz Emilka wykonały przepiękny gest oddając swoje śliczne, długie włosy komuś, kto potrzebować będzie ich bardziej.

Wsparły akcję „Daj włos!” fundacji Rak’n’Roll. Dziewczynki przekazały swoje włosy na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

Wspaniała postawa dziewczynki, wielkie brawa!

Ewa Filipowicz

„1Planet4All - Razem dla klimatu!"

W związku z trwającym Tygodniem Edukacji Globalnej, a w jego ramach Nocy Dziennikarzy i Dziennikarek, nasza redakcja „Klimatyczni” zaprosiła na spotkanie online Pana Krzysztofa Strauchmanna. Jest on głuchołazianinem, na co dzień pracującym w Nowej Trybunie Opolskiej. Pan Krzysztof opowiedział na czym polega praca dziennikarza, odpowiadał na liczne pytania zaciekawionych uczniów oraz udzielił cennych wskazówek, jak powinna pracować nasza „Klimatyczna” redakcja.

Ewa Mochoń

Nasza szkoła, w ubiegłym roku szkolnym, brała udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pomimo nauki zdalnej, uczniowie mocno zaangażowali się w działania na rzecz klimatu. Ich praca została doceniona przez organizatorów i w sierpniu szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach, podczas których został nakręcony krótki filmik zachęcający do ochrony klimatu. Zobaczcie sami efekty ich pracy.

Ewa Mochoń

Klasa 4 c, w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”,  gościła na godzinie wychowawczej Panią Sabinę Piłat – nauczycielkę, podróżniczkę oraz autorkę kanału „Nauka w plecaku”. Pani Sabina zabrała nas w ciekawe zakątki świata i opowiedziała o swoich licznych podróżach.