im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Jolanta Kowalik-Kulig

,,Dworzec kolejowy’’ to jeden z tematów obrazów Claude’a Moneta.

Uczniowie klas siódmych przedstawiali dworzec kolejowy odzwierciedlający dla impresjonistów fascynacje techniką i nowoczesnością.

Jolanta Kowalik-Kulig

Kolejne prace plastyczne ucznia klasy 7a Jaroslava z Ukrainy, interesującego się historią II wojny światowej. Tym razem przedstawił on różne konstrukcje czołgów. Namalował też portret swojego nowego kolegi z klasy – Maksyma, również pochodzącego z Ukrainy. Pięknie prezentuje się też ostatnia praca wykonywana na lekcji – pociąg, do której zainspirował go obraz ,, Dworzec kolejowy’’ Claude’a Moneta.

Agnieszka Birecka

Młodzi Naukowcy projektowali pomoce dydaktyczne - na prośbę naszej polonistki przygotowali kolorowe literki do nauki ortografii. Prezent bardzo się spodobał.

Dzisiaj nastomiast przystąpiliśmy do nowego zadania - projektowaliśmy organizery na biurko. Uczniowie przygotowali rysunki techniczne, które losowali między sobą. W oparciu o nie powstały projekty organizerów, które już są w trakcie wydruku :)

Aleksandra Kociołek

Uczniowie naszej szkoły już dzisiaj mieli okazję do tego, aby celebrować DZIEŃ LEGO, który jest obchodzony 28 stycznia. W związku z tym ,,ZakoLEGOwani" przygotowali serię zabaw, które umiliły spędzanie długiej przerwy. Zorganizowali kilka stanowisk m.in.: projektowanie swojego ludzika, gry w gry komputerowe i planszowe oraz konstruowanie dowolnych budowli. ;-)

Agnieszka Birecka

Uczniowie klas 8b i 8c na lekcjach fizyki skonstruowali i zaprogramowali urządzenia do wytwarzania fal. Wykazali się tym samym umiejętnościami i wiedzą z zakresu fizyki, inżynierii i programowania - zupełnie jak Młodzi Naukowcy. Brawo!