Paweł Pieróg

MISTRZOSTWA GMINY W MINI-KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT!

18 Stycznia w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini-Koszykówce Dziewcząt w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci. Do startu w tych zawodach uprawnieni są uczniowie z rocznika 2007 i młodsi !

Do rywalizacji stanęły już tradycyjnie 3 reprezentacje : Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie ze względu na bardzo dobre przygotowanie zawodniczek trenujących na co dzień w klubie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy!

Dziewczęta z naszej szkoły bardzo dobrze wypadły w meczu z PSP nr 2 wysoko wygrywając 32:10 !

Po bardzo zaciętym meczu z PSP nr 3 ostatecznie nasza reprezentacja ulega lepszym rywalkom. Wyniki meczu 16:13!

Ostatecznie nasze uczennice kończą turniej na 2 miejscu i uzyskują awans do zawodów powiatowych !

SKŁAD DRUŻYNY: ZUZANNA HOC, PAULINA GĄSIOREK, OLIMPIA BUCHCZYK, LENA OSIADŁY, NATALIA ALASIŃSKA, NIKOLA NYCZ, KAROLINA SZCZĘDZINA, WIKTORIA MAZUR, LILY LEJCZAK, KAROLINA ŁOJKO

OPIEKUNOWIE : IRENEUSZ KLIMECKI, JOANNA WALCZAK, MAŁGORZATA MARSZAŁEK

Tradycją staje się powoli loteria fantowa po zawodach! Tym razem szczęście dopisało naszej uczennicy i oprócz medalu to z hali wyszła również z nagrodą rzeczową !
Brawo Głuchołaski Szkolny Związek Sportowy za wspaniałą inicjatywę!

W tym tygodniu również kolejne emocje związane z najmłodszymi sportowcami ponieważ już w środę rywalizować będą dziewczynki, zaś w czwartek nasi chłopcy w Mistrzostwach Powiatu w "DWA OGNIE" !

Serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne dobre występy naszych uczniów!

Monika Kwit

Czasami warto na grunt dydaktyki powszechnej przeszczepić metody, którymi posługują się terapeuci dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu (dysortografia). Zwłaszcza,  gdy w zespole klasowym mamy do czynienia z nasileniem problemu. Pisanie palcem po plecach kolegi (kreślenie w piasku, czy w drobnej kaszy wysypanej na tacy) czyli angażowanie jak największej ilości zmysłów w procesie przyswajania trudnych otrogramów, to jeden z najlepszych sposobów nauki dla wszystkich dzieci. Palec wskazujący ucznia zamienia się wtedy w … czarodziejski palec, a zabawa w naukę ;)

Piotr Kędroń

16 i 17 stycznia odbyły się kreatywne warsztaty uczniów naszej szkoły ze starszakami z Przedszkola nr 1 i nr 2, których efektem były upominki dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego ich święta. Dzieci miały także możliwość poeksperymentowania z rozszerzoną rzeczywistością.

Monika Kwit

Tak w skrócie przedstawia się idea dywaników gramatycznych. Kolejna już klasa właśnie w ten sposób utrwala rozbiór gramatyczny zdania. Jest przy tym dużo śmiechu i zabawy, a przecież zaangażowanie emocjonalne  w procesie nauczania to  podstawa. W dobie, gdzie wśród dzieci mamy wielu uczniów preferujących kinestetyczny styl przyswajania wiedzy, to dobra alternatywa dla tradycyjnych metod.

Aleksandra Kociołek

Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5e zmierzyli się z dyktandem. Pełni przerażenia weszli do klasy, gdyż słowo "dyktando" wywołuje od razu ciarki na całym ciele. Gdy okazało się, że nad dyktandem będą pracowali sami, a do tego trochę pobiegają i poskaczą stwierdzili, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują".

Uczniowie na lekcji zbierali punkty w wyznaczonych zadaniach. Najpierw musieli zająć miejsce w odpowiednim torze, który oznaczony był poznaną wcześniej trudnością ortograficzną, drugim zadaniem było zapisanie w zeszycie wcześniej zasłyszanych wyrazów, a na końcu uczniowie zostali podzieleni na grupy i sami stworzyli dyktando. Chętnie uczestniczyli w procesie lekcyjnym, jednocześnie go współtworząc.

Paweł Pieróg

9 stycznia na Hali Gminnego ośrodka sportu i rekreacji w Głuchołazach zagościł "szczypiorniak" !
Do rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk młodzieży szkolnej w piłce ręcznej (7-8 klasy) stanęły 4 drużyny :
* Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie
* Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie
* Szkoła Podstawowa nr 2 w Paczkowie
Oraz w roli gospodarza turnieju
Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach.

Jak tak zwykle w tej dyscyplinie sportu bywa emocji było co nie miara! Smiało mozna powiedzieć ze Nasi reprezentanci zostawili na boisku całe serce i walczyli w każdym meczu do ostatniego gwiazdka sędziego ! Na szczególną pochwałę zasługuje postawa bramkarza naszej drużyny oraz gra w obronie jaką prezentowaliśmy.
Ostatecznie po przegranych meczach ze szkołami z Nysy oraz zwycięstwie nad szkołą z Paczkowa zdobywamy 3 miejsce .

SKŁAD DRUŻYNY : Sebstian Wójcik (bramkarz) , Jakub Zachara, Patryk Olchawa, Bartosz Szeremeta, Natan Domański, Mateusz Sokołowski, Jakub Grabowiecki, Natan Czyżewski , Jakub Jurczyk, Kamil Broniarski, Kamil Rozkocha, Damian Jankowski

Opiekunowie : Paweł Pieróg, Ireneusz Klimecki

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunom! Życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!