Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Beata Mazepa
Kategoria:
Szkolny turniej wiedzy matematycznej "Jeden z dziesięciu" w ramach projektu (Nie)zwykła matematyka.
Podczas tego wydarzenia uczniowie z klas 5 -8 musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu matematyki, co nie było łatwym zadaniem. Pojawiły się zagadnienia z zakresu geometrii, figur płaskich i ich własności. Ogromne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Poziom trudności cały czas wzrastał, a do wielkiego finału dotarło kilkoro uczniów. Wszystkim uczestnikom należy pogratulować dobrego, matematycznego myślenia.
Jolanta Kowalik-Kulig
Kategoria:

 

Sen – kolorowy lub czarno – biały, piękny lub brzydki, miły lub straszny, taki, który pamiętamy długo i taki, o którym zapominamy po przebudzeniu. We śnie możemy latać, przechodzić przez ściany, podróżować na Księżyc, chodzić po wodzie, być poszukiwaczem skarbów, kowbojem lub księżniczką – możemy być kim chcemy!! Sen może być konkretnym wydarzeniem lub całkowitą abstrakcją. Może być wspomnieniem lub wizją przyszłości, nawet tej najbardziej odległej.

Podziel się z nami swoimi snami.

Narysuj, wyklej, namaluj, stwórz swoje senne wyobrażenie.

Format: dowolny

Technika: dowolna

Pracę należy dostarczyć do p. Jolanty Kowalik-Kulig lub p. Karoliny Tomaszewskiej do 24 maja 2024 r.

 

                                                                                                          Zapraszamy!

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

12 i 13 marca, z okazji Dnia Matematyki, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w evencie matematycznym. Uczniowie: ważyli, liczyli, mierzyli, odliczali, rzucali, zapamiętywali, odczytywali, kodowali i kolorowali :) Wszyscy wykonali zadania prawidłowo i z wielkim zaangażowaniem. Aktywności przygotowali starsi koledzy z klasy 5a, uczestnicy projektu „Na tropach matematyki”.  Gratulujemy młodszym kolegom i koleżankom świetnych wyników :)

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Ten dzień uczniowie spędzili bardzo aktywnie. Spacerem udaliśmy się do Klubu Karate Ronin. Tam wzięliśmy udział w ciekawym treningu i sportowych aktywnościach. Ćwiczenia wykonane w parach sprawiły uczniom wielką frajdę. Po treningu udaliśmy się na posiłek i relaks.

Joanna Barczewska
Kategoria:

Na zajęciach dodatkowych uczniowie programują drona Tello. Kodują wybrane figury 3D i oceniają poprawność kodów. Dron w większości wykonuje nasze polecenia 😉Umiemy już zakodować skomplikowane figury, wielokąty foremne, schody, a nawet choinki.

Jolanta Kowalik-Kulig
Kategoria:

 

8 marca, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Z tej okazji uczniowie klas IV – VII na lekcjach plastyki przygotowali kobiece portrety.

Najpiękniejsze z nich prezentują się poniżej.