Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Jolanta Kowalik-Kulig
Kategoria:

,,Kto je owoce, kto je warzywa, ten nigdy chory nie bywa’’- pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte z dziećmi przedszkolnymi z PP1, PP2 i przedszkola ,,Puchatek’’. Miło nam było bawić się z Wami.

 

Małgorzata Wąsik
Kategoria:

“Kto je owoce, kto je warzywa, ten nigdy chory nie bywa” - pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte z dziećmi przedszkolnymi z PP1, PP12 i przedszkola “Puchatek”.  Miło nam było bawić się z Wami.

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Pawlicka
Kategoria:

 

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy na lekcjach języka niemieckiego o Martinstag - Dniu Świętego Marcina. Święto to obchodzone jest w Niemczech 11 listopada. Z jego okazji organizowane są liczne pochody ulicami miast, w których biorą udział rodziny z dziećmi. Dzieci upamiętniają postać św. Marcina, krocząc z kolorowymi lampionami i śpiewając wspólnie piosenki.
Uczniowie poznawali legendę o św. Marcinie oraz zwyczaje związane z obchodami święta w Niemczech. 
Klasy pierwsze przygotowywały papierowe gąski - jeden z symboli święta. Uczniowie klas 5a oraz klas siódmych brali udział w zadaniach tematycznych i zabawach interaktywnych.
 


 

Joanna Barczewska

18 października w naszej szkole odbył się turniej Rummikub z okazji Dnia Nauczyciela. Ponad trzydziestu uczniów z klas 3-8 mierzyło się z liczbami bystrością i sprytem. Wśród uczestników znaleźli się również nauczyciele :)  Zwycięzcami turnieju zostali: 1. miejsce Zuzanna Tulin, 2. Miejsce Wojciech Osiadły, 3. miejsce Tomasz Pyrzyk. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozegrania świetnych rund oraz zwycięzcom😊

Jolanta Kowalik-Kulig
Kategoria:

Dzieci w świetlicy uczciły Święto Niepodległości wykonując patriotyczne malowanki, portrety Józefa Piłsudskiego, flagi, kwiatki w narodowych barwach.

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Uczniowie klas 2a, 2b i 3a mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Uczestniczyli w przedstawieniu "Brzechwatorium", a następnie chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach aktorskich.

 

Jolanta Kowalik-Kulig
Kategoria:

Prace plastyczne wykonywane na lekcjach plastyki przez Lenę Majewską - uczennicę klasy 7b.