Młodzi Naukowcy udali się 4 kwietnia na wycieczkę do Wrocławia. W programie były odwiedziny na Uniwersytecie Wrocławskim i uczestnictwo w cyrku fizycznym, czyli fascynującym pokazie eksperymentów. Mamy nadzieję, że ten wyjazd okaże się inspiracją do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

Odwiedziliśmy również wystawę klocków Lego, pełną niesamowitych konstrukcji. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń, gdzie uczniowie mogli samodzielnie tworzyć i budować :)

Uczniowie integrowali się również na kręglach, a na koniec odwiedzili słynne "Kolejkowo", gdzie niesamowicie odwzorowana makieta Wrocławia była pełna efektów specjalnych.

Ucznowie obecnych klas ósmych byli tymi, z którymi zapoczątkowaliśmy w naszej szkole najróżniejsze zajęcia - robotyczne, programowanie ze sztuczną inteligencją, programowanie Pixblocks, Być jak Ignacy, kółko fizyczne, zajęcia z druku 3D. Wiele godzin spędzili z nami na wspólnym wdrażaniu niesamowitych innowacji w naszej szkole oraz w efekcie na wygrywaniu prestiżowych nagród na szczeblach od gminnego aż po ogólnopolski. Mamy nadzieję, że fascynacja naukami ścisłymi nie minie, a zdobyte na naszych zajęciach umiejętności przydadzą się im na kolejnych etapach edukacyjnych.

Młodzi Naukowcy projektowali pomoce dydaktyczne - na prośbę naszej polonistki przygotowali kolorowe literki do nauki ortografii. Prezent bardzo się spodobał.

Dzisiaj nastomiast przystąpiliśmy do nowego zadania - projektowaliśmy organizery na biurko. Uczniowie przygotowali rysunki techniczne, które losowali między sobą. W oparciu o nie powstały projekty organizerów, które już są w trakcie wydruku :)

Dziękujemy! :) Otrzymaliśmy koszulki i upominki od fundacji Orange. W takich strojach bardzo chętnie będziemy poznawać mBota oraz jego oprogramowaniem. Czas upływający na zabawie robotami mija tak szybko, że z ogromną niecierpliwością nie możemy doczekać się kolejnych zajęć, aby móc poznawać nowe możliwości robota.
Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie: szkoly.superkoderzy.pl/glucholazy-2022.
B. Mazepa i M. Węgiel

Uczniowie klas 8 rozpoczęli zajęcia z cyklu projektowania i druku 3D. Samodzielnie przygotowali breloczki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Poznali również zasady przygotowywania projektów do druku.

W październiku uczniowie klas ósmych włączyli się w świętowanie tej ogólnoświatowej akcji. Na nasze zajęcia zaprosiliśmy drona Tello, który programowaliśmy w dedykowanej aplikacji. Była to świetna zabawa i trening programowania. Dron bez problemu wykonał wszystkie instrukcje, a my udoskonaliliśmy umiejętność kodowania. Pozdrawiamy!