Paweł Pieróg
Lekkoatleci MULKS Juvenia Głuchołazy już po inauguracyjnym starcie w sezonie 2021!
Na starcie nie zabrakło uczniów Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach

Tradycyjnie rozpoczynamy już od biegów przełajowych na dobrze nam znanych trasach w Żerkowie!
Niestety z przyczyn zdrowotnych na starcie zabrakło kilku naszych reprezentantów m.in. Jakuba Z. z klasy 8B czy Piotra T. z klasy 7B
Pomimo tego pozostali nasi reprezentanci spisali się znakomicie, ocierając się o podium!

Poniżej przedstawiamy rezultaty "Juvenistów" uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach :

BIEG NA 1000M CHŁOPCÓW U14
(Ponad 40 zawodników na starcie)
4. Mateusz WINIARSKI 🏃‍♂️🔥🤩👏🎉

BIEG NA 100OM DZIEWCZĄT U14
(Ponad 80 zawodniczek na starcie!)
14. Oliwia SKOWRONEK👏🔥🏃‍♂️

Serdecznie gratulujemy występów podopiecznych naszych nauczycieli Wychowania fizycznego -
Pani Magdy i Pana Pawła!

Życzymy powodzenia w kolejnych startach, które już pod koniec marca w
Kędzierzynie- Koźlu. Odbędą się tam Mistrzostwa Województwa Opolskiego w biegach przełajowych!

Paweł Pieróg
Z przyjemnością informujemy że grupa 16 wspaniałych sportowców naszej szkoły otrzymała stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia sportowe za rok 2020.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
1. Jakub Zachara - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoatletyka)
2. Zuzanna Hoc - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoateletyka)
3. Jakub Kowalski - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoatletyka)
4, Weronika Korczak - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoatletyka)
5.Amelia Kaczor - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoatletyka)
6.Piotr Tarchała - MULKS Juvenia Głuchołazy (lekkoatletyka)
7.Konrad Serafin - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
8.Kacper Iwanowicz - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
9.Jakub Kawka - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
10. Kacper Nowak - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
11. Błażej Szeląg - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
12. Dawid Cempel - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
13. Fabian Szeląg - UKS Hattrick Głuchołazy (piłka nożna)
14. Maciej Setlak - Klub Karate RONIN Głuchołazy
15. Alan Budyk - Klub Karate RONIN Głuchołazy
16. Milena Wolak - Klub Karate RONIN Głuchołazy

W związku z tym że rywalizacja międzyszkolna została mocno ograniczona przez pandemie COViD-19 to osiągnięcia sportowe uczniów "Jedynki" sprowadziły się do sukcesów osiągniętych w klubach.
Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie klubów, którzy odnosili sukcesy (miejsca na podium) minimum na szczeblu Mistrzostw Województwa bądź wyższym!

Z tego miejsca również serdecznie gratulujemy trenerom pracującym na codzień w klubach:
Młodym sportowcom życzymy wytrwałości i cierpliwości w osiąganiu kolejnych sukcesów!
Gratulujemy, społeczność naszej szkoły jest z was dumna 👏🥇😊

Paweł Pieróg
MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKO-OPOLSKIEGO U16 w Częstochowie!

Za nami jedna z najważniejszych imprez dla kategorii Młodzika w tym roku! Z Częstochowy mocna grupa zawodników trenera i nauczyciela naszej szkoły -  Pawła Pieróg  wraca z cennymi punktami oraz rekordami życiowymi!
Poniżej przedstawiamy rezultaty naszych uczniów:

Pchnięcie kulą 3kg Kobiet:
9. Julia Kocuba - 8.53m 👏🔥
Pchnięcie kulą 5kg Mężczyzn:
11. Patryk Olchawa - 9.35m 🔥👏
12. Jakub Kowalski - 8.19m 🔥👏

Rzut dyskiem 1kg Mężczyzn:
6. Jakub Kowalski - 34.91m PB 🔥🔥👏👏❤
10. Patryk Olchawa - 29.10m 🔥👏

Rzut dyskiem 0.75kg Kobiet:
11. Julia Kocuba - 23.22m 🔥👏

Serdecznie gratulujemy sukcesów! BRAWO!

Paweł Pieróg
PZLA MISTRZOSTWA POLSKI w Lekkoatletyce U16 w Słupsku!

Biegi na 200m przez płotki Mężczyzn
Seria 2:
1. JAKUB ZACHARA - 28.79s PB

Po wszystkich 5ciu biegach ostatecznie pozwoliło to na zajęcie 17 MIEJSCA w skali kraju w stawce blisko 40 zawodników na dystansie 200m przez płotki!
Nasz uczeń świetnie prezentuje się w pierwszym dniu Mistrzostw - wygrywa swój bieg z bardzo trudnego pierwszego toru oraz poprawia rekord życiowy o ponad sekundę!
Bardzo optymistyczny jest fakt że Jakub był pierwszym z zawodników w ogólnej klasyfikacji z rocznika 2006 - mamy nadzieję że w przyszłym roku przełoży się to na wysokie pozycje!

Biegi Eliminacyjne na 110m przez płotki
Seria 2
* JAKUB ZACHARA - DQ
Niestety w swojej serii eliminacyjnej Kuba popełnia minimalny false start po którym sędziowie podjęli decyzję o natychmiastowej dyskwalifikacji zawodnika z dalszej rywalizacji....

Serdecznie gratulujemy występów! BRAWO!

PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJACH I SZTAFETACH,
3-4.10.2020 ŁÓDŹ

Niesamowite informacje docierają ze stadionu AZS w Łodzi . Z dumą informujemy że zawodnik klubu Juvenia Głuchołazy , uczeń szkoły podstawowej nr 1 w Głuchołazach :
JAKUB ZACHARA zajął 5 MIEJSCE W POLSCE w konkurencji 5cio-boju U16 !

Rezultaty jakie uzyskał pierwszego dnia zawodów:
*Bieg na 110m przez płotki - 16.56s PB (671pkt)
*Skok w dal - 5.39m PB (459pkt)
*Pchnięcie kulą - 9.72m (469pkt)

W trakcie drugiego dnia rywalizacji uzyskał następujące rezultaty :
*Skok wzwyż - 1.70cm PB 🔥👏 (544 pkt)
*Bieg na 1000m - 3:04.51 🔥👏 ( 621 pkt)

W sumie po pięciu konkurencjach zgromadził 2764 punktów!

Olbrzymie gratulacje dla Kuby za wspaniałe występy w trakcie obu dni rywalizacji które zaoowocowały gradem rekordów życiowych i bardzo wysoką lokatą! Wierzymy że kolejne lata rywalizacji przyniosą jeszcze większe sukcesy!

Brawo, Brawo, Brawo 👏🔥❤

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH,
3.10.2020 Nysa

W minioną sobotę odbyły się eliminacje powiatowe w trakcie których wyłonione zostały reprezentacje do udziału w finale wojewódzkim w konkurencji sztafetowych biegów przełajowych.
Wśród startujących znajdowały się trzy drużyny z naszej szkoły!

W rywalizacji IGRZYSK DZIECI (2008 i młodsi) na starcie stanęła zarówno sztafeta chłopców jak i dziewcząt, zaś w rywalizacji IGRZYSK MŁODZIEŻY (2007,2006) o awans walczyła drużyna chłopców!
Po bardzo ambitnej walce wszystkie nasze zespoły uplasowały się na 4 MIEJSCU W POWIECIE, niestety odpadają z dalszej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy udziału wszystkim uczniom!🔥👏👍