Paweł Pieróg

Po dłuższej nieobecności nastała pora aby podsumować zmagania w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. W ciągu minionych tygodni odbyło się wiele imprez zarówno w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 6 i młodsi) jak i w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7 i 8). Poniżej przedstawimy wszystkie występy uczniów "Jedynki" !

Paweł Pieróg

8 Lutego w Hali Sportowej Gminnego ośrodka sportu i rekreacji w Głuchołazach odbywały się gminne eliminacje w koszykówce dziewcząt.
Do rywalizacji już tradycyjnie stanęły 3 reprezentacje:
* Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach
* Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach
* Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuchołazach

Z tytułu iż większość uczestniczek to dziewczęta trenujące na codzień w MUKS Chrobry Basket Głuchołazy to poziom zawodów był bardzo wysoki.

Nasze dziewczęta rozegrały bardzo dobry mecz z PSP 2 i pewnie wygrały pierwszy pojedynek . W drugim meczu z PSP 3 musieliśmy uznać zdecydowaną wyższość rywalek. Jedno zwycięstwo i jedna przegrana - z takim bilansem kończymy turniej i plasujemy się na 2 miejscu w gminie !

SKŁAD DRUŻYNY : KOT WIKTORIA, BROMBLIK NATALIA, NIEDOJADŁO KAROLINA, SKRZYPCZAK PATRYCJA, ANIOŁEK AMELIA, HYRA NIKOLA, KISIEL OLIWIA, SZELĄG EMILIA, BUSKA AMELIA, KAWKA VANESSA

OPIEKUN : JOANNA WALCZAK

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia w kolejnych dyscyplinach sportu - tuż po feriach Mistrzostwa Gminy w Siatkówce dziewcząt!

 

Paweł Pieróg

 

8 Lutego w Hali Sportowej PSP2 odbyły się gminne eliminacje w Siatkówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej!
Podobnie jak w koszykówce dziewcząt tutaj również do rywalizacji stanęły 3 reprezentacje :
*Szkoła Podstawowa nr 1w Głuchołazach
*Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
*Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach

I tu również bardzo wyrównana rywalizja gdzie o końcowych wygranych decydowały tie-breaki.
Ostatecznie wygrany mecz z PSP 3 i przegrany z PSP 2 i podobnie jak dziewczęta - kończymy rywalizację na 2 miejscu w gminie !

SKŁAD DRUŻYNY : JAKUB ZACHARA, PATRYK OLCHAWA, MATEUSZ SOKOŁOWSKI, BARTOSZ SZEREMETA, JAKUB KOWALSKI, JAKUB CZERWONKA

OPIEKUNKA: IRENEUSZ KLIMECKI

Serdecznie gratulacje dla reprezentacji chłopców która w 100% składała się z klasy 7B !

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Paweł Pieróg

 6 Lutego w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) w Koszykówce Chłopców.

Do rywalizacji tym razem stanęły 3 reprezentacje:

* Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach

* Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach

oraz gospodarz turnieju * Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie

Uczniowie naszej szkoły w swoim pierwszym meczu bardzo dobrze poradzili sobie z lokalnym rywalem i wygrali mecz z PSP 2 w Głuchołazach. Niestety słaba postawa w obronie nie pozwoliła na odniesienie zwycięstwa nad gospodarzem turnieju i ostatecznie przegrywamy mecz z PSP 10 w Nysie.

SKŁAD : Jakub Zachara, Patryk Olchawa, Mateusz Sokołowski, Bartosz Szeremeta, Jakub Grabowiecki, Natan Czyżewski, Damian Jankowski, Kamil Rozkocha, Kamil Broniarski, Dawid Lejczak

Opiekun: Lesław Burza

Na turnieju zajmujemy w końcowym rozrachunku 2 miejsce w powiecie i niestety odpadamy z dalszej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów, trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych dyscyplinach sportu!

Już w ta sobotę:

*Mistrzostwa Gminy w Koszykówce Dziewcząt (klasy 7-8) o 9.00 w hali GOSIR

* Mistrzostwa Gminy w Siatkówce chłopców (klasy 7-8) w hali PSP 2 w Głuchołazach również o godzinie 9.00

Powodzenia !

Paweł Pieróg

5 Lutego w Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się już tradycyjna uroczystość wręczenia stypendiów sportowych za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 !
Przypomnijmy że aby zostać laureatem takiej nagrody niezbędny jest sukces conajmniej na szczeblu wojewódzkim.
Wśród aktualnych uczniów oraz absolwentów naszej szkoły znalazło się aż 28 nagrodzonych .
Oprócz uczniów którzy zdobywli sukcesy w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego reprezentując naszą szkołę byli rowniez zawodnicy na codzien trenujący w klubach sportowych.
Wśród nich między innymi zawodnicy klubów takich jak: Juvenia Głuchołazy, Akademia Karate Głuchołazy, Klub Kolarski Victoria Głuchołazy, KTUKOL Głuchołazy, Klub Karate Tradycyjnego Głuchołazy oraz Chrobry Basket Głuchołazy !

Poniżej wszyscy wyróżnieni uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 :

*Nikola Pabjanek (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Jakub Zachara (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Julia Kocuba (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Zuzanna Hoc (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Nikola Hyra (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Weronika Korczak (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Amelia Kaczor (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Emilia Hoc (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Piotr Tarchała (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Julia Świerk (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Oliwia Skowronek (MULKS Juvenia Głuchołazy)

*Alan Budyk (Akademia Karate Głuchołazy)

*Damian Jonarski (Akademia Karate Głuchołazy)

*Gracjan Piotrowski (Akademia Karate Głuchołazy)

*Patryk Olchawa (Akademia Karate Głuchołazy)

*Mateusz Kowalczyk (Klub Kolarski Victoria)

*Bartosz Copija (Klub Kolarski Victoria)

*Sebastian Ratajczyk (Klub Kolarski Victoria)

*Wojciech Grocholski (Klub Kolarski Victoria)

*Kamil Matlach (Klub Kolarski Victoria)

*Martyna Wierna (KTUKOL Głuchołazy)

*Szymon Rojek (KTUKOL Głuchołazy)

*Magdalena Walkiewicz (Klub Karate Tradycyjnego Głuchołazy)

*Michał Zamojski (Klub Karate Tradycyjnego Głuchołazy)

*Bartosz Zamojski (Klub Karate Tradycyjnego Głuchołazy)

*Julia Bukowiec (Klub Karate Tradycyjnego Głuchołazy)

*Natalia Bromblik (Chrobry Basket Głuchołazy)

*Wiktoria Kot (Chrobry Basket Głuchołazy)

Dodatkowym "smaczkiem" W trakcie uroczystości był piękny występ wokalny jednej z naszych uczennic z klas siódmych - Nikoli Hyra !

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, nauczycielom i trenerom !
Życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!

Podziękowania dla władz miasta oraz Szkolnego Związku Sportowego za poprowadzenie tej imprezy

Do zobaczenia za rok

 

Paweł Pieróg

5 Lutego w Hali Sportowej szkoły podstawowej w Otmuchowie rozegrany został Finał Powiatowy w Mini-koszykówce Chłopców w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci.

W turnieju brały udział 3 drużyny:
*Szkoła Podstawowa nr 3 w Otmuchowie
*Diecezjalna Szkoła Podstawowa w Nysie
*Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach

Bardzo wysoki poziom sportowy zaprezentowała Szkoła Podstawowa w Otmuchowie gdzie trzon drużyny stanowili zawodnicy miejscowej drużyny koszykarskiej.
W swoim drugim meczu z zespołem z Nysy zdecydowanie zabrakło skuteczności i po dobrej pierwszej połowie w drugiej zdecydowanie odstawaliśmy od przeciwników.
Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższyć rywali i zakończyliśmy rywalizację na 3 miejscu w powiecie!

SKŁAD DRUŻYNY : ŁUKASZ RACZYŃSKI, JAKUB MALARCZYK, HUBERT KOCUBA. BŁAŻEJ SZELĄG, JAKUB KAWKA, KONRAD SERFAIN, JAKUB MARLIKOWSKI, KONSTANTY KONDRATOWICZ, SZYMON SZOZDA, KSAWERY WITKOWSKI, KAMIL WOJTCZAK, MATEUSZ KOWALSKI

OPIEKUN : PAWEŁ PIERÓG

Wyciągamy wnioski do dalszej pracy i szykujemy się do kolejnych zawodów!

Gratulacje za walkę do samego końca dla naszych reprezentantów!

Przed nami finały powiatowe w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (klasy 7-8)
Już jutro w Nysie swój turniej rozegrają chłopcy zaś w sobotę w Głuchołazach zobaczymy w akcji dziewczęta
Trzymamy kciuki, powodzenia!