Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but balladyna7d is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Agnieszka Birecka
Kategoria:
"„Czy potrafimy w tym świecie namiastek i falsyfikatów być dostatecznie konsekwentni, odporni i silni, żeby przywrócić prawo pierwszeństwa tym wartościom, które zostały zafałszowane, zdewaluowane, a są nimi odczuwanie, tworzenie, rozumienie, uspołecznienie, miłość i życie?” – Celestyn Freinet.
Pan Dyrektor zdecydował się na wybór modelu przywództwa, które nazywamy przywództwem rozproszonym, a może inaczej – demokratycznym. Stworzył warunki do rozwoju uczniowskiej samorządności, która nie jest dekoracją, pozornym działaniem, ale realnym doświadczaniem. Uczniowie są współtwórcami działań naukowych, społecznych, artystycznych, które wynikają z ich zainteresowań, potrzeb i pasji. Pan Dyrektor z wrażliwością, uwagą i troską diagnozuje uczniowskie potrzeby, wspiera nauczycieli w twórczym działaniu i organizuje środowisko edukacyjne pozwalające na realizację różnorodnych inicjatyw i pomysłów. Jednocześnie doskonale wie, że szkołę i edukację współtworzą także rodzice. Oni są cennym i niezbędnym partnerem działań.
Takimi słowami Dyrektor naszej Szkoły został doceniony przez kapitułę niezależnych ekspertów za swój dotychczasowy wkład w działanie naszej szkoły i uhonorowany na dzisiejszej konferencji VIII Kongres Edukacja i Rozwój organizowanym przez Wolters Kluwer Polska, wydawcę miesięcznika "Dyrektor Szkoły" prestiżowym tytułem Super Dyrektor Szkoły"".
Cała społeczność Jedynki gratuluje ogromnego sukcesu i życzy Panu Dyrektorowi, aby pasja, którą widać na codzień w jego działaniach na rzecz szkoły nigdy nie wygasła.
Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Alina i Balladyna - siostry, które walczyły o względy Kirkora - „Która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze.” Słodkie owoce okazały się być zgubne. Tytułowej bohaterce kojarzyły się z krwią, dlatego też uczniowie z klasy 7d mieli zilustrować wybrane sceny z dramatu Juliusza Słowackiego, używając do tego soku malinowego. Zadbali o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu powstały interesujące prace.

 

{gallery}balladyna7d{/gallery}

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Siódmoklasiści na swojej lekcji gościli nietypowego wędrowca - Photona, wcielającego się w rolę Małego Księcia - bohatera omawianej lektury. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota w taki sposób, żeby przemieścił się na asteroidy zamieszkałe kolejno przez Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika i Geografa, trafiając później na Ziemię. Robot miał dodatkowo odpowiednio ukazać uczucia chłopca - do tego celu dzieci użyły kolorowych świateł i dźwięków, wyrażających emocje Małego Księcia. 

 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Uczniowie klasy 5b  cykl lekcji z zakresu mitologii rozpoczęli od omówienia mitów - o Dedalu i Ikarze oraz Tezeuszu i Ariadnie. Przy poruszaniu tematyki pierwszego z nich dostali zdrapki, pod którymi były ukryte cechy postaci i musieli je odpowiednio dopasować do każdej z nich. Na balonach (symbolizujących tematykę lotu) zapisały odnalezione cechy, a resztę musiały wymyślić samodzielnie. 

Podczas omawiania treści drugiego mitu udali się do parku, w którym znajduje się labirynt - chłopcy wcieli się w rolę Tezeusza, a dziewczyny - Ariadny. Trzymając w ręce nić musieli odnaleźć drogę do wyjścia. Współpraca i pomóc drugiej osoby doprowadziła ich do celu. 

 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Chłopcy z klasy 5b hucznie świętowali Dzień Chłopaka - otrzymali pyszny tort, a dziewczynki przygotowały mnóstwo gier i zabaw, dzięki czemu było dużo radości i zabawy. 

Drodzy Chłopcy - wszystkiego najlepszego!