Piotr Kędroń
Kategoria:

W najbliższych trzech dniach próbnego egzaminu ósmoklasisty od godziny 910 będą w odnośniku egzamin (zakładka e-learning) umieszczone arkusze i karta odpowiedzi. Jeśli serwery Centralnej Komisji Egzaminacyjnej będą przeciążone to godzina udostepnienia arkusza może być późniejsza (np. 915, 920). Od godziny 900 uczniowie sprawdzają odnośnik egzamin. Proszę go odświeżyć w przeglądarce internetowej.

Każdy uczeń koduje kartę odpowiedzi i odsyła ją mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praca powinna być wysłana z maila szkolnego, który stanowi login do pakietu Office 365 (szkoły w chmurze) z programu Outlook. W odnośniku egzamin będzie podany czas odsyłania arkusza odpowiedzi.
Czas pracy z poszczególnymi arkuszami:

  • 30 marca (poniedziałek) – język polski: 120 minut lub 180 minut dla uczniów z dostosowaniami
  • 31 marca (wtorek) – matematyka:  100 minut lub 150 minut dla uczniów z dostosowaniami
  • 1 kwietnia (środa) – język angielski: 90 minut lub 135 minut dla uczniów z dostosowaniami
Piotr Kędroń
Kategoria:

Uczniowie naszej szkoły otrzymują darmowy dostęp do pakietu Office 365 Education, zawierającego m.in. komercyjne programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a teraz także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie, w tym chmurę (dysk OneDrive) o pojemności 1TB do przechowywania własnych plików.

Każdy uczeń z klas 4-8 od dziś może otrzymać hasło i login od wychowawcy do logowania się w chmurze, natomiast uczniowie klas 1-3 od jutra.

Login i hasło do szkoły w chmurze pozwala zalogować się w Minecrafcie w wersji edukacyjnej.

Podczas pierwszego logowania do szkoły w chmurze należy zmienić hasło na własne (8 znaków, w tym duża i mała litera oraz cyfra). Hasło należy zapamiętać. Procedura odzyskiwania hasła może potrwać nawet 24 godziny.

Pierwsze logowanie do Minecrafta może potrwać nieco dłużej niż zwykle. Serwery są ostatnio bardzo obciążone, dlatego należy logować się do skutku. Szkoła nie ma na to wpływu. Jedynie w przypadku komunikatu o niepoprawnym loginie możemy pomóc. 

 
Piotr Kędroń
Kategoria:

Od poniedziałku będą publikowane próbne arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski

Na stronie internetowej szkoły w zakładce e-learning będzie znajdował się odnośnik – egzamin próbny, gdzie umieścimy plik edytowalny dla każdego ucznia, w który będzie można wpisywać odpowiedzi oraz przekierowanie na strony OKE, skąd uczniowie pobiorą arkusze.