Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6d mieli gości z  ZSP Biała Nyska, należących do Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej Miejskiej i Gminnej w Nysie - Filia Biała Nyska. Uczennice wraz z opiekunką - p.Katarzyną Szober przygotowały zadania do rozwiązania - kody qr, koło fortuny i ikonografie związane z omawianą lekturą "Harry Potter i kamień filozoficzny". 

Uczniowie 6d zostali wcześniej przydzieleni do konkretnych domów, dla których zbierali punkty podczas każdej rozgrywki. 

 

Za niedługo odwdzięczymy się osobom należącym do DKK i to my przygotoujemy zadania dla nich! :-)

 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

2 kwietnia obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI - inicjatywa ta związana jest z akcją CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Dzień ma na celu rozpowszechnienie czytania książek przez najmłodszych.

Dlaczego warto czytać? Przede wszystkim wzbogacamy swoje słownictwo, rozwijamy wyobraźnię, poszerzamy świadomość o otaczającym nas świecie, poznajemy związki przyczynowo - skutkowe, a czytając z rodzicem - budujemy więzi. 

Zachęcamy do wspólnego czytania! :-)

 

Poniżej prezentujemy film z ulubionymi książkami uczniów naszej szkoły. 

Uczniowie PSP1 ze swoimi ulubionymi książkami

 

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Na dzisiejszej godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4b rozmawiali na temat tradycji i zwyczajów Wielkiej Nocy. Omówiliśmy symbole związane z tym czasem, przygotowaliśmy pisanki i posialiśmy rzeżuchę. A czy Wy już jesteście gotowi na świętowanie? :)

 

Ewa Mochoń
Kategoria:

Uczniowie klas I – III,  zakładając kolorowe skarpetki, włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Te niepasujące do siebie skarpetki na naszych stopach są wyrazem tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą genetyczną.