Aleksandra Kociołek

W tym tygodniu uczniowie klasy 4b i 6e na lekcjach języka polskiego uczestniczyli w Code Week'u.

Młodsza klasa miała do odkodowania poznane do tej pory środki stylistyczne - poradzili sobie z tym zadaniem wzorowo!

Natomiast starsi uczniowie przypomnieli sobie, poznanych do tej pory, głównych bohaterów lektur, a później w Scratchu zaprogramowali komiks. Dzięki umiejętnościom zdobytych na innych lekcjach uporali się z tym zadaniem ekspresowo.
Niektórzy stworzyli też ruchome komiksy, w których oddali również realia m.in.: walkę Nemeczka i Feriego Acza z "Chłopców z Placu Broni".

Aleksandra Kociołek

Podczas wczorajszego spotkania, które odbyło się w ramach projektu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, założyliśmy szkolną redakcję. Od dzisiaj jesteśmy „Klimatyczni”! J

Zanim jednak przeszliśmy do wyboru nazwy, to dowiedzieliśmy się, co to są „fake newsy” i dlaczego powinniśmy unikać ich w swojej pracy. Następnie opisaliśmy formy dziennikarskie, wyznaczyliśmy role w redakcji i określiliśmy cel oraz odbiorców naszej szkolnej gazetki, a będziecie nimi Wy – nasi koledzy i koleżanki ze szkoły wraz ze swoimi rodzicami.

Będziemy Was informować na bieżąco o efektach naszej pracy.

Aleksandra Kociołek

Grupa uczniów ze szkolnej redakcji, wraz z opiekunkami, nie próżnuje!

W piątek nie tylko wybraliśmy nazwę redakcji i zdobyliśmy podstawową wiedzę związaną z prasą, ale i uczestniczyliśmy w Nocy Bibliotek – „Klimat na czytanie”. Podczas przeglądu ciekawych pozycji książkowych, udostępnionych dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej i Szkolnej, rozmawialiśmy o przyczynach i skutkach klimatu. Stworzyliśmy też KĄCIK KLIMATYCZNY, w którym znajdują się interesujące publikacje nt. klimatu.

Kolejno obejrzeliśmy film pt. „Można panikować”, po którym odbyła się burzliwa dyskusja.

Noc Bibliotek uważamy za bardzo udaną!

Aleksandra Kociołek

Będziemy Was informować na bieżąco o efektach naszej pracy.

Paweł Pieróg

Dzisiaj w naszej szkole dzięki zaangażowaniu samorządu uczniowski oraz grupy nauczycieli, a przede wszystkim przy wsparciu uczniów z klasy 7E odbyły się uroczyste wybory na "Dziewczyne i Chłopaka na MEDAL" organizowane w dwóch kategoriach:

*Uczniów i uczennic klas 4-6

*Uczniów i uczennic klas 7-8

W rywalizacji wzięło po dwóch przedstawicieli z każdej klasy - chłopak i dziewczyna!

Oby uzyskać tytuł "Dziewczyny i Chłopaka na medal" nasi uczestnicy musieli wziąć udział w wielu ciekawych i zabawnych wyzwaniach jakie zaproponował im samorząd uczniowski, m.in: wiązanie krawata przez dziewczęta, układanie fryzur dziewczętą przez chłopaków, obieranie marchewki czy jedzenie ptysia bez użycia rąk !

Zarówno uczestnicy jak i widzowie bawili się świetnie, a my w ten sposób świętowaliśmy Dzień Chłopaka oraz Dzień Dziewczyny!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom

Z klasy 8B - Patryk i Amelia   oraz z klasy 6A - Kuba i Weronika

Iwona Tabiś

Dzień Chłopaka w klasie VIc przebiegał bardzo radośnie. Na początku chłopcy musieli zmierzyć się z wyzwaniami i konkursami, przygotowanymi przez klasowe koleżanki. Dziewczyny stanęły na wyskości zadania- chłopcy odgadywali tytuły piosenek, próbowali swoich sił w różnych zagadkach. Na koniec była pyszna pizza. Wszyscy bawili się świetnie.