Joanna Barczewska
Kategoria:

We wtorek rozpoczęliśmy cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem w sieci. Poza lekcjami uczestniczymy w inicjatywach zewnętrznych. Obchody Światowego Dnia Internetu oficjalnie rozpoczęło Polskie Centrum Programu Safer Internet, dbi.pl, a dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w doskonałej konferencji Asów Internetu org. przez Fundację Szkoła w Klasą i google. Uczniowie obejrzeli ciekawe prelekcje, dotyczące Rozsądku, Uważności, Siły, Życzliwości i Odwagi, a zaproponowane aktywności pokazały nam, że wielu z nas napotyka podobne zagrożenia w sieci. Pomysły proponowane przez organizatorów będziemy doskonalić m.in. z grą Interlandia. Mamy już pierwszego Asa Internetu :) Brawo Tymek! Teraz Wy! Do dzieła!

Joanna Barczewska
Kategoria:

Dzień Bezpiecznego Internetu to globalna akcja zwracająca uwagę na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Tym razem miesiąc bezpieczeństwa w Internecie rozpoczynamy cyklem lekcji z Asami Internetu. Uczniowie poznają cechy, podnoszące bezpieczeństwo w sieci: Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga oraz biorą udział w asowych challengach. W czwartek weźmiemy udział w ogólnopolskiej konferencji  online Asów Internetu, w czasie której będziemy mogli wysłuchać ekspertów i trenerów i wykorzystać zdobytą wiedzę w kolejnych challengach. Asy Internetu zachęcają do zabawy z grą Interlandia ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Wspaniała wiadomość - taki prezent świąteczny ;) Tomek Gądek i Bartek Zamojski zakwalifikowali się do finałów konkursu programistyczno-matematycznego InstaLogik. Gratulacje chłopcy! Zadania nie były łatwe, a jedno z nich - zadanie z kartami - zainspirowało organizatorów do ogłoszenia Zimowego Wyzwania. Przyjmujemy zgłoszenia :) Finały InstaLogik odbędą się w marcu. Brawo!

Joanna Barczewska
Kategoria:

W październiku włączyliśmy się w akcję Europejski Tydzień Kodowania. Na lekcjach informatyki doskonaliliśmy stosowanie pętli i zmiennych. Budowaliśmy algorytmy z ulubionymi aktywnościami i programowaliśmy w PixBlocksie. Świetna zabawa - i nauka ;)