Joanna Barczewska
Kategoria:

W maju, na lekcjach informatyki, uczniowie klas piątych doskonalili umiejętność tworzenia filmików ze zdjęć i prezentacji. Ciekawy filmik o naszej szkole wykonała Ania Kondratowicz, uczennica klasy 5B. W filmiku ujęła nie tylko naukę, ale również działalność pozalekcyjną naszej szkoły i atmosferę panującą w naszej placówce. Zapraszamy do oglądania ;)

Piotr Kędroń
Kategoria:

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. 

 
 
Joanna Barczewska
Kategoria:

 


 
W listopadzie miłośnicy informatyki brali udział w międzynarodowym konkursie informatycznym. W tym samym czasie, tysiące uczniów z innych krajów, rozwiązywało takie same zadania online, a wśród nich i nasza reprezentacja. Troje uczniów uzyskało bardzo dobre, wysokie wyniki, i choć zabrakło punktów do wyróżnienia, to my ich wyróżniamy ;) Kacper Duchnowski, Zuzia Alich i Ania Kwoka - bardzo ładne wyniki, gratulujemy!
 
 
Joanna Barczewska
Kategoria:

 

 

13 grudnia miłośnicy Counter-Strike spotkali się na popołudniowych rozgrywkach. Niestety, jak to trzynastego w piątek ;) pech dawał o sobie znać. Pomomo tego rozgrywki kultowej gry do końca były zacięte i udało się nam wyłonić zwycięzców. Nowa forma rywalizacji cieszy się coraz większym zainteresowaniem, może w naszym gronie są przyszli zawodnicy mistrzostw e-sportowych :)  

 
Joanna Barczewska
Kategoria:
Wśród prawie 80 000 odwiedzających największe targi gier komputerowych, w tej częśći Europy, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły :) W tym roku było ponad 1 500 stanowisk, a śród nich strefy konkursowe, gameowe i hardwarowe. Mogliśmy obejrzeć rozgrywki ligi esportowej, pograć w najnowsze gry, np. Cyberpunka, przetestować VR, symulatory, najnowsze konsole i kontrolery. Wsród tłumu spotkaliśmy wielu cosplayerów, a w strefie Stars4Fans youtuberów :) Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby nacieszyć się gameowym sprzętem. Na wyjazd pojechaliśmy z kolegami i koleżankami głuchołaskiego Zespołu Szkół. Pozdrawiamy ;) 
 
Joanna Barczewska
Kategoria:
 
Starsi uczniowie w ramach Tygodnia Kodowania programowali gry zręcznościowe. Sprawiło im to wiele frajdy - definiowanie własnych zmiennych, zmiana tła w zależności od liczby punktów ;)
 
To pograjmy ;) Next level!!!