Joanna Barczewska

W styczniu odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja podsumowująca pilotażową edycję programu Wartość Dodana – Matematyka jest wszędzie. Organizatorzy, czyli Fundacja Szkoła z Klasą, zaprosili biorących udział w programie nauczycieli, uczniów oraz krajowych i zagranicznych prelegentów. W konferencji uczestniczyli również nauczyciele naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym realizowali z klasami projekty programowe. W czasie podsumowania zaprezentowano statystykę i wnioski do realizacji w kolejnych edycjach. Głos zabrali również uczniowie w panelu uczniowskim i nauczyciele zagranicznych, współpracujących z fundacją, szkół. Konferencja była bardzo kształcąca, padło wiele przykładów angażowania uczniów w działalność edukacyjną szkoły, realizacji założeń programowych oraz pomysłów na ciekawe lekcje, projekty i wydarzenia przedmiotowe. W dalszej części nauczyciele wzięli udział w warsztatach dotyczących Design Thinking oraz metody STEAM.

Joanna Barczewska

Dwóch uczniów z naszej szkoły bardzo dobrze poradziło sobie w II etapie konkursu matematyczno-programistycznego InstaLogik. Tomasz Gądek i Bartosz Zamojski świetnie rozwiązali zadania matematyczne, logiczne oraz programistyczne i tym samym zakwalifikowali się do etapu finałowego. Gratulujemy! Brawo WY!

Joanna Barczewska

InstaLogik to popularyzujący konkurs matematyczno-informatyczny organizowany przez InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Z naszej szkoły również zgłosili się miłośnicy zagadek logicznych, matematyki i programowania, którzy rozwiązywali ciekawe zadania problemowe. Do II etapu zakwalifikowało się sześcioro uczniów: Bartosz Zamojski, Bartosz Kopacki, Martyna Powirska, Tomasz Gądek, Maja Kurzyp i Patryk Bębenek. Gratulujemy!!! Czekamy na kolejne zmagania i powodzenia!
Beata Mazepa

Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole turniej matematyczny. Przedstawiciele klas czwartych zmagali się z ciekawymi konkurencjami, które przygotowali nauczyciele matematyki. Zadania były nietypowe i wymagające kreatywności, a wspólne rozwiązywanie łamigłówek wywołało wiele emocji. Wyniki rywalizacji poznamy w grudniu, ale już teraz gratulujemy uczestnikom wysokich wyników :)

Joanna Barczewska
Po wakacyjnej przerwie, na pierwszych lekcjach matematyki, krótka rozgrzewka. Przed wciągnięciem w wir obliczeń - trening z pomiarami długości i wagi. Metry, centymetry i decymerty, a nawet gramy i kilogramy. Udało się :)