Joanna Barczewska

20 kwietnia miłośnicy matematyki wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Panda. Otrzymaliśmy wyniki i bardzo nam miło pogratulować wszystkim uczestnikom ładnych wyników. Konstanty Kondratowicz i Jakub Malarczyk zajęli wysokie miejsca i otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Węgiel

Ile metrów kwadratowych miałby do dyspozycji każdy człowiek, gdyby wszystkich ludzi ustawić na Grenlandii? Jeżeli Słońce reprezentuje niedźwiedź, to jak duża powinna być Ziemia? Ile czasu będzie leciał bocian dookoła Ziemi? 

Z takimi między innymi pytaniami zmierzyli się uczniowie klas czwartych i piątych na lekcjach matematyki. We wspomnianych klasach odbyły się bowiem konkursy z okazji Dnia Matematyki, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem “Ziemia się liczy”. 

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. 

A oto zwycięskie drużyny: 

Kl.4a  - drużyna Zosi 

Kl.4b - drużyna Hani 

Kl. 4c - drużyna Mileny 

Kl. 5a - drużyna Wojtka 

Kl. 5b - drużyna Bruna 

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę  

Marta Węgiel

Na początku marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VII. Dopiero teraz, pod koniec kwietnia dotarły do nas wyniki. Jednak warto było czekać, gdyż uczennica klasy IV b Maja Pióro zajęła bardzo wysokie, 5 miejsce w kraju. Brawo Maja!!!  Tylko 2 punkty mniej od Mai i 6 miejsce zdobyła uczennica klasy VI b - Zuzanna Alich. Brawo Zuzia!!!

W nagrodę dziewczyny otrzymają dyplomy Mistrza Logicznego Myślenia, a Maja dodatkowo książkę.

Kolejnymi laureatami konkursu zostali Wiktoria Bulewicz - kl. IVc i Bartosz Zamojski - kl.VIc, którzy podzielili się 12 miejscem i otrzymają dyplom Eksperta Logicznego Myślenia.

Jesteśmy dumni nie tylko z laureatów, ale również z pozostałych uczestników, ponieważ na ponad tysiąc uczestników zajęli miejsca:

Milena Ptak             17

Martyna Powirska   18

Artur Staliś              23

Tymoteusz Wantuch   26

Marcel Kotula            28

Mateusz Winiarski     29

Maja Zylińska            35

Paulina Kowalska      35

Wszyscy uczniowie, którzy łamali głowy nad zadaniami, otrzymają od organizatora  dyplom uznania.

Serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

 

Zobacz obraz źródłowy

 

 

 
Beata Mazepa

Dzień liczby Pi obchodzone jest 14 marca. Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs dla klas 4 i 5.

Uczniowie mieli do wyboru jedno z trzech zadań:

Zadanie 1 to wykonanie plakatu z jak największą liczbą wyrazów z literkami „pi”.

Zadanie 2 „Pi-nitka” polegało na nawleczeniu na nitkę koralików w takiej samej kolejności, jak kolejność odpowiadających im cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi.

Uczniowie w zadaniu 3 wykonywali krzyżówkę z hasłem: „ŚWIĘTO LICZBY PI”.

Oto finaliści konkursu:

I miejsce za plakat -Filip Kocuba z klasy 4a

I miejsce za wykonanie „Pi-nitki” – Julia Matusz z 5b

I miejsce ex aequo za krzyżówkę – Wiktoria Bulewicz i Milena Ptak  z klasy 4c

Wyróżnienia otrzymują:

  • Amelia Danicka i Zuzanna Kalisz z 5b
  • Katarzyna Grubiak z 4c
  • Szyrajew Oliwia 5a

Marta Węgiel

Zbliża się wielkimi krokami Światowy Dzień Liczby PI i z tej okazji uczniowie klasy 4b na kółku matematycznym dowiedzieli się co to jest za liczba. Do tego celu wykorzystali przedmioty w kształcie koła, które znaleźli w domu- talerzyki, świeczki, zakrętki, kubki. Do wykonania pomiarów bardzo przydała się mamy krawiecka miarka, albo nitka i linijka. Na koniec zostały obliczenia przy użyciu kalkulatora. Wyniki trochę uczniów zaskoczyły, bo były do siebie podobne bez względu na wielkość mierzonego przedmiotu.

Mam nadzieję, że tę lekcję czwartoklasiści zapamiętają na długo.