Joanna Barczewska
Kategoria:

Zakończenie naszego projektu tuż tuż. Wkrótce podsumujemy ubiegłoroczne działania i realizację celów projektowych. Tymczasem wybraliśmy się na integracyjną wycieczkę do parku linowego w Złotym Stoku. Spędziliśmy wspólnie czas aktywnie, współpracując ze sobą na wysokości ;) Super relaks i zabawa. Polecamy :)

 

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Zapraszamy do obejrzenia piątego filmiku tropicieli - ostatniego w tym roku szkolnym. Podsumowanie programu i naszego projektu zostało przełożone przez organizatorów na październik, więc jeszcze się spotkamy! Zaglądajcie na nasz padlet. Wesołych wakacji!!!

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

W drugim półroczu zespół projektowy „Na tropach matematyki” zrealizował mały projekt dotyczący zużycia i oszczędzania wody. Rozpoczęliśmy projekt jeszcze w szkole, ale wkrótce okazało się, że będziemy realizować go zdalnie. Dzięki rozwiązaniom przyjętym w naszej szkole, nie było to trudne. Zorganizowaliśmy się zdalnie i wykorzystując dostęp do chmury udało się nam zrealizować wszystkie założenia: dowiedzieliśmy się, jakie są zasoby wody na ziemi i czy trzeba ją oszczędzać, przeprowadziliśmy ankietę i obliczyliśmy średnie zużycie wody w gospodarstwach domowych, znaleźliśmy pomysły na oszczędzanie wody i teraz zapraszamy na prezentację ;) 

Zaglądajcie na nasz padlet ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

 

Dzisiaj odbyło się kolejne zdalne spotkanie zespołu projektowego  Na tropach matematyki. Systematycznie realizujemy założenia projektowe. Obecnie spotykamy się online, szukamy matematykę w domu oraz realizujemy projekt „Ile zużywamy wody?” Dawno nie publikowaliśmy filmiku, ale mamy dobrą wiadomość ;)  Wkrótce zaprezentujemy wam nasze działania ;) Tymczasem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie :) Pozdrawiamy Was wszystkich!!!

Joanna Barczewska
Kategoria:
Ile zużywamy wody?
 
Pomysł realizacji pojawił się z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzimy 22 marca. Z powodu zawieszenia zajęć w szkole, nieco się opóźnił, ale realizujemy go zdalnie, ponieważ temat jest aktualny cały rok. Oto założenia - podczas realizacji projektu:
 
Dowiemy się, jakie są zasoby wody na Ziemi
 Zastanowimy się, czy trzeba oszczędzać wodę
Przeprowadzimy ankietę i obliczymy średnie zużycie wody
Porównamy nasze zużycie ze zużyciem wody w naszym kraju i w innych państwach
Opublikujemy pomysły na oszczędzanie wody

 Do dzieła tropiciele :) Zagladajcie na nasz padlet!