Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Agnieszka Birecka
Kategoria:
W ostatnią sobotę udało nam się nareszcie połączyć ze szkołą Polskiej Misji Katolickiej w Groningen w Niderlandach, do której uczęszcza m.in. córka naszego głuchołazianina 😉. To miejsce skupiające dzieci polskich emigrantów dbających o to, aby język i kultura przodków stałe towarzyszyły ich pociechom. 
Spotkanie inicjujące współpracę, upłynęło w bardzo miłej, mikołajkowo-świątecznej atmosferze. Nie możemy się doczekać następnego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który na stałe zagościł już w kalendarzu Jedynki, będzie do tego świetną okazją 😊
Agnieszka Birecka
Kategoria:

Klasa 8b wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania. Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Uzależnieni od pisania", który realizowanych jest przez Bibliotekę Publiczną, a finansowany z programu profilaktycznego BANAN. Podczas warsztatów młodzież tworzyła własne hasła profilaktyczne, a spotkanie poprowadziły bibliotekarki i uczennice 2 klasy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego.

 
Agnieszka Birecka
Kategoria:

Dzisiaj zostały rozdane nagrody dla laureatów IV edycji szkolnego konkursu ,,I Ty możesz zostać bohaterem...lektury!". Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 
 
Poniżej lista zwycięzców:
Kl.4-6
GRAND PRIX - Milena Ptak 6c
I miejsce - Maryla Królikowska 6c
II miejsce - Laura Borowska i Nadia Łochowska 6b
III miejsce - Maja Pióro 6b i Maja Żylińska 6c
 
Kl.7-8
I miejsce - Zuzanna Alich 8b i Tymoteusz Wantuch 8d
II miejsce- Wojciech Grocholski 8b 
III miejsce - Weronika Łukaszewska 8b
NAGRODA JURY - Natan Lemański 8b
Agnieszka Birecka
Kategoria:
Już po raz trzeci uczniowie klas 7. i 8. uczestniczyli w spotkaniu pn. ,,Przerwa na lekturę". Dzisiaj mieli okazję, żeby przed egzaminem ósmoklasisty przypomnieć sobie i utrwalić informacje nt. ,,Małego Księcia".
Za miesiąc inscenizacja kolejnej lektury. Serdecznie zapraszamy!
Agnieszka Birecka
Kategoria:

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy 7 a realizowali projekt “Jak peny mogą zapamiętać treny”. Ostatnim jego etapem była konkretyzacja, zaprojektowanie i wykonanie symboli interpretujących treść najważniejszych liryków żałobnych Jana Kochanowskiego.  Było to możliwe dzięki penom 3D, zakupionym z programu Laboratoria Przyszłości. Tak oto fantastycznie połączyliśmy kolejny raz: dydaktykę z zabawą, nowe ze starym, a smutek tematyki trenów z radością tworzenia, choć uszczuplając pokaźnie szkolne zasoby czarnego filamentu 😉 

Agnieszka Birecka
Kategoria:
Dzisiaj w naszej szkole zaroiło się od postaci szkolnych lektur. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie mieli przebrać się za wybraną postać literacką, zwracając uwagę na detale. Musieli również wykazać się znajomością lektury i wygłosić kilka zdań imieniu bohatera. 
I tym sposobem mogliśmy gościć u siebie m.in. Balladynę, Skawińskiego, Anię Shirley, Demeter i Korę oraz wiele, wiele innych. 
 
Wyniki ogłosimy w przyszłym tygodniu. :)