Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Agnieszka Birecka

Trzecim zadaniem innowacji „Europa i ja” było poznanie postaci z czeskich bajek. Spotkaliśmy się więc przy popcornie na seansie bajkowym, aby poznać Krecika, Makową Panienkę, Mata i Pata,  oraz wiele innych postaci. Na kolejnych zajęciach wykonaliśmy plakaty oraz zebraliśmy informacje o poznanych bajkach. Plakaty posłużyły do wykonania gazetki. Wykorzystaliśmy również peny 3D, aby stworzyć między innymi Rumcajsa. Na potrzeby projektu powstał nawet krecik szydełkowy.

Ewa Mochoń

Agnieszka Birecka

O tym, że "Piękna nasza Polska cała " przekonują się uczniowie klas piątych, którzy w ramach lekcji geografii realizują projekt o tej właśnie nazwie. Wszyscy piątoklasiści że swoimi wychowawczyniami: panią Martą Węgiel, panią Iwoną Kurowską-Rogalską i panią Moniką Kwit mocno zaangażowali się w wymianę pocztówkową. Wysłaliśmy sporą ilość widokówek w różne strony Polski. Teraz cierpliwie czekamy na pocztówki od naszych projektowych partnerów.

Agnieszka Birecka

Uczennice klasy 6b i 6c wykonały drugie zadanie innowacji pedagogicznej „Europa i ja”. Tym razem podróżowaliśmy po Czechach w poszukiwaniu licznych i cennych zabytków. Najbardziej charakterystycznym punktem na turystycznej mapie naszych południowych sąsiadów jest  praski Most Karola. I właśnie tej obiekt zbudowaliśmy z klocków lego.

Ewa Mochoń

Agnieszka Birecka

Zadanie pierwsze innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Ewę Mochoń „Europa i ja” zostało zrealizowane. Uczennice poznały symbole narodowe Republiki Czeskiej oraz własnoręcznie wykonały flagi. Całości dopełniła gazetka informacyjna w sali geograficznej.

Agnieszka Birecka

Klasy 7 w nietypowy sposób poznawały dzieje geologiczne naszej ojczyzny. Aby wyobrazić sobie i zrozumieć czas trwania poszczególnych er i okresów uczniowie wykorzystali papier toaletowy do stworzenia „Rolki Czasu”.

Agnieszka Birecka

Klasy 5 na lekcjach geografii poznawały ukształtowanie powierzchni Polski. W ramach zadania domowego ochotnicy różnymi technikami wykonali pagórki poziomicowe.

Ewa Mochoń

W czasie nauki zdalnej uczniowie klasy 7 b w nietypowy sposób poznawali mapę Polski. Na lekcjach geografii realizowali projekt pod tytułem: „Pocztówką po mapie Polski”. W ramach projektu siódmoklasiści wymieniali się pocztówkami z innymi szkołami na terenie całej Polski. Następnie szukali informacji o miejscowościach, z których otrzymywali pozdrowienia.

Efektem projektu jest lepsza znajomość mapy naszego kraju, dostrzeżenie jej piękna i różnorodności oraz wykonanie mapy z poznanymi miejscowościami.

Ewa Mochoń

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 4 c udali się do Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” w celu poznania różnych form ochrony przyrody. Wycieczka oczywiście odbyła się wirtualnie ze względu na pandemię, a ciekawostki przyrodnicze odsłaniała przed nami Pani Anna Torbus, pracownik Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Dziękujemy za wspólną wycieczkę.