Ewa Mochoń

15 uczniów naszej szkoły w  ramach projektu e-Twinning  przez 17 dni rozwiązywało różnego rodzaju zagadki, rebusy, konkursy geograficzne, odgadując miejsca, w których przebywa Święty Mikołaj na wakacjach.  W tej rywalizacji liczyła się przede wszystkim wiedza  ale również umiejętność logicznego myślenia i szybkość.

W poniedziałek odbyła się runda finałowa grywalizacji „Gdzie jest Święty Mikołaj na wakacjach?”. Spośród 320 uczniów z całej Polski do finału zakwalifikowały się 84 osoby. Wśród nich aż 5 uczniów naszej szkoły.  Z radością informujemy, że wśród 10 najlepszych osób, którzy otrzymali tytuł laureata znalazł się uczeń klasy 6 c – Jakub Malarczyk.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzony był również ranking szkół i drużyn. Jako szkoła zajęliśmy 13 miejsce na 42 placówki. Natomiast  najlepszą drużyną  okazała się klasa 6 c, zajmując w rankingu 4 miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim Jakubowi.

Ewa Mochoń

Grupa uczniów klas szóstych bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma on na celu przybliżenie  uczestnikom konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz zmianę codziennych nawyków. Opiekunkami grupy projektowej są panie: Ewa Filipowicz i Ewa Mochoń.

Ewa Mochoń

W ubiegłym tygodniu, z okazji kolejnej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dnia Europy w klasach 6-8 ogłoszono konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Do testu przystąpiło 14 uczniów. Okazało się, że nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat Unii i świetnie poradzili sobie z  przygotowanymi pytaniami. Najwyższy wynik i  100% punktów uzyskała Hania z klasy 6 a.

Ewa Mochoń

Od soboty trzy 5- osobowe zespoły z klas: 6b, 6c i 7b biorą udział w projekcie e-Twinning. Jest to druga edycja konkursu „Gdzie jest Św. Mikołaj?”. Tym razem szukamy Mikołaja, który udał się na wakacje. Projekt polega na rozwiązywaniu zagadek geograficznych. Umieszczane są one codziennie o 19.00 na stronie Facebooka i platformie e-Twinning. W grywalizacji bierze udział 307 uczniów z 44 szkół z całej Polski.  Uczniowie przez 17 dni zbierają punkty indywidualnie i drużynowo.  

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia. Pozostałe zaś osoby,  zachęcamy do wypróbowania swoich umiejętności geograficznych i rozwiązywania  codziennych zagadek. Kolejna edycja już niebawem więc warto ćwiczyć.

https://www.facebook.com/Gdziejestmiko%C5%82aj-101295948165593/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARBbpDv8C9jIjYSUuu8SUu_9-ZZmbJG5AnEzkd6crYGugXWcAYeKCvYBr_XtG69lpqcHrXY7TqJvqx9d

Ewa Mochoń

 

Uczniowie klas piątych w ramach nauki zdalnej odbyli wirtualną podróż na sawannę. Oglądali dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz odwiedzili wioskę Masajów. Zobaczcie jakie piękne zdjęcia przywieźli z tej wyprawy.