Iwona Tabiś

25 marca obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. To prawdziwe święto miłośników litaratury fantasy. J.R.R. Tolkien -ekscentryk, poliglota, pisarz i wykładowca akademicki stworzył niezwykły świat pełen fantastycznych postaci. Podobno uczył się także języka polskiego, ale uznał go za zbyt trudny i zaprzestał nauki. Do zapoznania się z twórczością Tolkiena zachęcają Julia i Emilka z klasy 6c.

Iwona Tabiś

Klasa 6c zrealizowała krótki projekt, w którym połączyły się elementy polonistyczne z przyrodniczymi. Na chwilę każdy z nas zamienił się w badacza, który wyszedł na poszukiwanie śladów wiosny. Bacznie rozglądaliśmy się i wsłuchiwaliśmy się w odgłosy nas otaczające. Kolejnym krokiem było redagowanie kartki z dziennika, czyli obowiązkowej formy wypowiedzi na języku polskim. W opisywanym przez nas wiosennym spacerze dodatkowo wskazywaliśmy epitety i wyrazy dźwiękonaśladowcze. I przede wszystkim przebywaliśmy na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym. 

Iwona Tabiś

Dziś w klasach 7 b i 7 c prawdziwe święto poezji. 21 marca to Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia, ustanowionego przez UNESCO, jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W ramach obchodów tego święta, uczniowe 7b i 7c spróbowali swoich sił w tworzeniu poezji z fragmentów gazet.

Ten kreatywny sposób zbliża młodzież do obcowania z poezją. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe zadanie- wyszukanie ciekawych słów, fraz, liter a następnie ułożenie z nich wiersza. Jak widzimy, w każdym z nas drzemie poeta, bo efekty są świetne.

Iwona Tabiś

Koło Polonistyczne zaprasza w niesamowitą podróż na planetę Małego Księcia. W ramach projektu podsumowującego omawianie lektury Paulinka, Oliwka, Zuzia i Amelka z 7b przeniosą Was w niezwykłe miejsce. Mały Książę, chłopiec kochany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, zaprasza Was do swojego świata.