Joanna Barczewska
Kategoria:

Zespól projektowy rozpoczął drugi sezon 😊na razie zdalnie. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła geometrii i liczby π. Przeprowadziliśmy pomiary doświadczalne, najpierw w domu, a potem ochotnicy na mieście. Znaleźliśmy dużo kół 😊 Zmierzyliśmy obwody i średnice, a potem obliczyliśmy średni iloraz. Wynik zbliżony jest do liczby π, czyli w przybliżeniu 3,14. 😊 Wykonanie pomiarów na mieście sprawiło nam wiele frajdy i zainteresowało przechodniów, którzy przyglądali się naszym działaniom 😊 Do zobaczenia w kolejnych wyzwaniach.

 

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Zespół projektowy „Na tropach matematyki” rozpoczął nowy sezon. Ten weekend minął nam pracowicie. Wykonaliśmy na mieście pomiary związane z liczbą π - zmierzyliśmy obwody i średnice znalezionych kół oraz obliczyliśmy ich ilorazy 😊Wykorzystamy je na najbliższych zajęciach zdalnych, związanych ze świętem tej liczby. Najważniejsze, że dopisała nam pogoda i mogliśmy pracowicie działać. Wkrótce oczywiście relacja 😉

Joanna Barczewska
Kategoria:

W sobotę 30 stycznia odbyło się podsumowanie III edycji programu Edukacja Inspiracja, realizowanego przez Fundację Szkoła z klasą i Edukacyjną Fundację EFC. Do tej pory miało formę stacjonarną, w czasie której zespoły uczniowskie prezentowały w stolicy efekty projektów. Tym razem spotkaliśmy się w gronie ponad 80 osób (prowadzących, nauczycieli i uczniów) online.

Nasi przedstawiciele zaprezentowali nasze działania i efekty wzorowo :) Po prezentacji rozmawialiśmy z nauczycielami i wzięliśmy udział w ciekawych rundkach organizatorów.  Poniżej prezentujemy filmik, który przygotowaliśmy na to spotkanie – zachęcamy do obejrzenia. A tu link do naszego padletu :)

Do zobaczenia w kolejnych projektach!!!

 

 

Marta Węgiel
Kategoria:

Uczniowie klasy IVb na kółku matematycznym wykonali choinki i "ubrali" je wg przepisu w figury geometryczne. Dziękuję Paulince, Filipowi, Ewie i Mai za przesłanie fotek :)

Joanna Barczewska
Kategoria:

 

 

 

Z okazji zbliżających się świąt zespół tropicieli składa Wam życzenia 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,

spędzonych w rodzinnym gronie,

przy kolędzie i przy choince

oraz sukcesów w Nowym Roku!

 

 

 

 

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Ostatnie spotkanie tropicieli w tym roku - kalendarzowym ;) W świątecznej atmosferze porozmawialiśmy o matematycznych choinkach i planach na nowy rok. Już dzisiaj złożyliśmy sobie życzenia i Wam również życzymy: gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej,  prezentów wymarzonych i świąt mile spędzonych. Wesołych Świąt!