Joanna Barczewska
Kategoria:

Zapraszamy do obejrzenia piątego filmiku tropicieli - ostatniego w tym roku szkolnym. Podsumowanie programu i naszego projektu zostało przełożone przez organizatorów na październik, więc jeszcze się spotkamy! Zaglądajcie na nasz padlet. Wesołych wakacji!!!

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

W drugim półroczu zespół projektowy „Na tropach matematyki” zrealizował mały projekt dotyczący zużycia i oszczędzania wody. Rozpoczęliśmy projekt jeszcze w szkole, ale wkrótce okazało się, że będziemy realizować go zdalnie. Dzięki rozwiązaniom przyjętym w naszej szkole, nie było to trudne. Zorganizowaliśmy się zdalnie i wykorzystując dostęp do chmury udało się nam zrealizować wszystkie założenia: dowiedzieliśmy się, jakie są zasoby wody na ziemi i czy trzeba ją oszczędzać, przeprowadziliśmy ankietę i obliczyliśmy średnie zużycie wody w gospodarstwach domowych, znaleźliśmy pomysły na oszczędzanie wody i teraz zapraszamy na prezentację ;) 

Zaglądajcie na nasz padlet ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

 

Dzisiaj odbyło się kolejne zdalne spotkanie zespołu projektowego  Na tropach matematyki. Systematycznie realizujemy założenia projektowe. Obecnie spotykamy się online, szukamy matematykę w domu oraz realizujemy projekt „Ile zużywamy wody?” Dawno nie publikowaliśmy filmiku, ale mamy dobrą wiadomość ;)  Wkrótce zaprezentujemy wam nasze działania ;) Tymczasem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie :) Pozdrawiamy Was wszystkich!!!

Joanna Barczewska
Kategoria:
Ile zużywamy wody?
 
Pomysł realizacji pojawił się z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzimy 22 marca. Z powodu zawieszenia zajęć w szkole, nieco się opóźnił, ale realizujemy go zdalnie, ponieważ temat jest aktualny cały rok. Oto założenia - podczas realizacji projektu:
 
Dowiemy się, jakie są zasoby wody na Ziemi
 Zastanowimy się, czy trzeba oszczędzać wodę
Przeprowadzimy ankietę i obliczymy średnie zużycie wody
Porównamy nasze zużycie ze zużyciem wody w naszym kraju i w innych państwach
Opublikujemy pomysły na oszczędzanie wody

 Do dzieła tropiciele :) Zagladajcie na nasz padlet!

Joanna Barczewska
Kategoria:

Tropiciele również działają online. Tęsknimy za szkołą i naszym projektem, dlatego wykorzystujemy każdą możliwość do szukania matematyki. I tak, w okolicy świąt zajęliśmy się okręgami i elipsami. Tak ;) skojarzył się nam kształt jajka i postanowiliśmy nauczyć się rysować okręgi bez cyrkla i elipsy.  Jeśli jesteście ciekawi to wrzucamy liki do filmików i możecie się w domu pobawić ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:
Tu zespół projektowy Na tropach matematyki! Realizacja naszego projektu chwilowo zwolniła z powodu zawieszenia zajęć w szkole, ale już zorganizowaliśmy się online. Do tej pory na naszych zajęciach pozalekcyjnych szukaliśmy matematyki w szkole, w kuchni, na innych przedmiotach szkolnych oraz na mieście.
Teraz możemy szukać matematyki w... DOMU!
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do konkursu. Każdy, kto weźmie w nim udział, po powrocie do szkoły otrzyma upominek, a autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody :) Mamy nadzieję, że zachęcicie inne osoby do zabawy, a i sympatyków szkoły również zapraszamy.
 
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Znajdź w domu przyrząd do mierzenia długości, np. linijkę, taśmę itp. Możecie poszukać nietypowych przyrządów, np. stolarskich, budowlanych…
- Zmierz dowolny przedmiot, który znajdziesz w domu. W czasie mierzenia zrób zdjęcie.
- Wyślij zdjęcie z opisem (np. średnica talerza 20 cm, szerokość pokoju 5 m) na nasz padlet https://padlet.com/natropachmatematyki/go5b5ymb030v, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez Messenger (Na tropach matematyki - sp nr 1), a nawet możesz wrzucić w komentarzu na fb szkoły ;)
 
Jeśli chcesz, możesz pójść o krok dalej. Jeśli zmierzyłeś średnicę talerza, to oblicz jego obwód. Jeżeli zmierzyłeś szerokość pokoju, to zmierz też długość i oblicz pole powierzchni, a może zmierzysz jeszcze wysokość i obliczysz objętość? Nie nudźmy się w domu – szukajmy matematykę. Włącz się do zabawy i wysyłaj zdjęcia ;)