Szkolne Koło Wolontariatu

W nagrodę za zebranie największej sumy pieniędzy w akcji "Góra Grosza", klasa 3 a uczestniczyła w konkursie terenowym ulicami naszego miasta. Uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy, wykonywali wylosowane wcześniej zadania, wykazując się pomysłowością oraz znajomością topografii Głuchołaz. Wszystkie grupy znakomicie poradziły sobie z zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc. Resztę wieczoru oraz noc, uczniowie spędzili na grach i zabawach w budynku szkoły. Nie zabrakło również poczęstunku.

Jeszcze raz gratulujemy klasie 3 a za wygranie konkursu.

Szkolne Koło Wolontariatu

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, dlatego wolontariusze wzięli udział w warsztatach poświęconych tej tematyce. W trakcie zajęć uczniowie poznali specyfikę zaburzenia oraz trudności, z jakimi każdego dnia, borykają się  osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez przygotowane ćwiczenia wolontariusze w niewielkim stopniu mogli doświadczyć tych trudności. Głównym celem szkolenia było zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Szkolne Koło Wolontariatu

2 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko, aby pokazać wsparcie dla osób z autyzmem.

Szkolne Koło Wolontariatu

Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, na znak solidarności z chorymi na Zespół Downa uczniowie i nauczyciela naszej szkoły założyli  niepasujące do siebie kolorowe skarpetki.

Szkolne Koło Wolontariatu

Jakiś czas temu Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs na logo, które będzie jego znakiem rozpoznawczym. Spośród zgłoszonych prac,  komisja konkursowa wybrała projekt  Floriana,  ucznia klasy 4 e. Nawiązuje ona do idei wolontariatu a jednocześnie kojarzy się z naszą szkołą.

Serdecznie gratulujemy wygranej!