Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Jakiś czas temu Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs na logo, które będzie jego znakiem rozpoznawczym. Spośród zgłoszonych prac,  komisja konkursowa wybrała projekt  Floriana,  ucznia klasy 4 e. Nawiązuje ona do idei wolontariatu a jednocześnie kojarzy się z naszą szkołą.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Z inicjatywy uczniów Szkolnego Kała Wolontariatu wykonano sylwetki ptaków, które następnie przyklejono na okna naszych korytarzy. Ptaki nie uderzają o szyby dlatego, że bardzo chcą wlecieć do naszego ciepłego mieszkanka. Spłoszone zrywają się gwałtownie i widząc w szybie odbicie nieba lub okolicznych drzew uderzają z całym impetem w szybę, co nierzadko kończy się dla nich tragicznie. Takie naklejki są dla ptaków sygnałem i dają komunikat, że "ten kawałek nieba jest zajęty".

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Nasze akcje w I półroczu:

o   Akcja „Góra Grosza”

o   Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – wystawa poświecona sławnym wolontariuszom

o   „Świąteczna paczka” – zbiórka żywności dla seniorów naszej gminy

o   Przygotowanie świątecznych pierniczków dla pracowników szkoły

o   „Rodacy - Bohaterom”- zbiórka darów dla weteranów na Kresach

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach promujących ideę wolontariatu.  W trakcie zajęć szczególny nacisk położono na korzyści wynikające z pracy na rzecz innego człowieka.  Wybrano  Radę Wolontariatu w składzie: Łucja Mordarska, Aleksandra Gąsiorek, Nikola Pabjanek, Bartosz Wypych. Padło wiele propozycji do dalszej pracy.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania zainicjowała zbiórkę okularów. Chętnie przyłączyliśmy się do tej akcji i zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę. Udało nam się wysłać do Poznania 65 par okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Wszystkie zebrane okulary  zostaną sprawdzone i opisane przez optyków a następnie  wraz z polskimi okulistami trafią m.in. do potrzebujących w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki nam wielu ludzi wyraźniej zobaczy otaczający nas świat. :-)