Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

W nagrodę za zebranie największej sumy pieniędzy w akcji "Góra Grosza", klasa 3 a uczestniczyła w konkursie terenowym ulicami naszego miasta. Uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy, wykonywali wylosowane wcześniej zadania, wykazując się pomysłowością oraz znajomością topografii Głuchołaz. Wszystkie grupy znakomicie poradziły sobie z zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc. Resztę wieczoru oraz noc, uczniowie spędzili na grach i zabawach w budynku szkoły. Nie zabrakło również poczęstunku.

Jeszcze raz gratulujemy klasie 3 a za wygranie konkursu.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, dlatego wolontariusze wzięli udział w warsztatach poświęconych tej tematyce. W trakcie zajęć uczniowie poznali specyfikę zaburzenia oraz trudności, z jakimi każdego dnia, borykają się  osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez przygotowane ćwiczenia wolontariusze w niewielkim stopniu mogli doświadczyć tych trudności. Głównym celem szkolenia było zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

2 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko, aby pokazać wsparcie dla osób z autyzmem.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, na znak solidarności z chorymi na Zespół Downa uczniowie i nauczyciela naszej szkoły założyli  niepasujące do siebie kolorowe skarpetki.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Jakiś czas temu Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs na logo, które będzie jego znakiem rozpoznawczym. Spośród zgłoszonych prac,  komisja konkursowa wybrała projekt  Floriana,  ucznia klasy 4 e. Nawiązuje ona do idei wolontariatu a jednocześnie kojarzy się z naszą szkołą.

Serdecznie gratulujemy wygranej!