Ewa Filipowicz
Kategoria:

Uczennice naszej szkoły Julia, Paulinka oraz Emilka wykonały przepiękny gest oddając swoje śliczne, długie włosy komuś, kto potrzebować będzie ich bardziej.

Wsparły akcję „Daj włos!” fundacji Rak’n’Roll. Dziewczynki przekazały swoje włosy na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

Wspaniała postawa dziewczynki, wielkie brawa! 

 

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

         Aby pokazać uczniom alternatywny sposób spędzania wolnego czasu, zorganizowane zostały  w szkole nietypowe warsztaty. W czwartek po lekcjach grupa uczennic zgłębiała tajniki szydełkowania. W opanowaniu tej  trudnej sztuki pomocą służyły sympatyczne panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Korzystając z ich doświadczenia i ogromnej cierpliwości uczennice wykonały swoje pierwsze szydełkowe łańcuszki.

Widząc duże zaangażowanie  uczestników spotkania oraz radość z opanowania nowych umiejętności, postanowiłyśmy  organizować  warsztaty cyklicznie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 


 

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

W październiku w całym kraju obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji przez cały miesiąc w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy dla psów ze schroniska. Zorganizowaliśmy także okolicznościową wystawę pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele mieli okazję zaprezentować wszystkim swoich czworonożnych pupili.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

W ubiegłą środę wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w akcję sprzątania cmentarza w Głuchołazach. Uczniowie zadbali o porządek na grobach przed 1 listopada. Zapalili także znicze na grobach nauczycieli, którzy od nas odeszli.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

Dzisiaj odbyły się wybory do Rady Wolontariatu. Oto nasi reprezentanci.

Szkolne Koło Wolontariatu
Kategoria:

W sobotę 20 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w „Sprzątaniu świata”. Ta międzynarodowa akcja narodziła się 30 lat temu w Sydney. Jej kulminacja przypada na trzeci weekend września.

Polska przyłączyła się do działań 25 lat temu. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"