Agnieszka Birecka
Kategoria:

Parlament Europejski zdefiniował i określił 8 kompetencji kluczowych, których rozwijanie jest niezbędne do funkcjonowania dzieci w dorosłym życiu i niesie za sobą wiele korzyści. Spośród nich, 3 były realizowane dzisiaj w trakcie lekcji języka angielskiego, kiedy to uczniowie rozwijali poprawną wymowę, zapoznawali się z transkrypcją fonetyczną dwugłoski ai oraz samogłoski krótkie i, projektowali w parach i grupach trasę dla ozobotów, aż w końcu zagrali w przygotowaną przez siebie grę. Dzięki takim zajęciom uczniowie rozwijają kompetencje w zakresie wielojęzyczności, technologii oraz te nie mniej ważne - kompetencje osobiste i społeczne.

Agnieszka Birecka
Kategoria:

O tym, czym jest wirtualna rzeczywistość, przekonali się jako pierwsi uczniowie klas 5c, 5e i 6b. Podczas nauki słówek i kolęd na języku angielskim mogli też ożywić swoje obrazki. Dzięki takiemu podejściu, uczniowie realizują kształcenie zintegrowane, łącząc nowe treści z praktycznymi umiejętnościami. Trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie, a z użyciem TIK w edukacji radzą sobie coraz lepiej i szybciej. 

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Uczniowie uwielbiają wykorzystywać na lekcjach nowoczesną technologię. Dlatego też mieli okazj korzystać z ciekawej platformy, która integrowała ich poczynania na tabletach/telefonach z tym, co pojawiało się na monitorze. Dzięki temu uczniowie mogli szybko przedstawiać swoje odpowiedzi w ramach burzy mózgów na temat "Hobbies and interests" oraz grupować wyrazy przygotowane na podstawie bieżących tematów lekcyjnych (grając jednocześnie w grę).
Niemniej jednak chyba największym zainteresowaniem cieszył się quiz, który w oparciu o przerabiane zaganienia uczniowie przygotowywali w grupach, tworząc pytania i 4 opcje odpowiedzi. Wszystkie pomysły zostały przeniesione do programu, dzięki czemu już nie tylko przy monitorze interaktywnym, ale każdy na swoim urządzeniu mógł ów quiz rozwiązywać, zdobywając punkty dla swojej drużyny. 
Część druga zdjęć już niebawem :)

Agnieszka Birecka
Kategoria:
Agnieszka Birecka
Kategoria:

Na dzisiejszej lekcji uczniowie klasy 2c utrwalali nazwy pór roku i ich kolejność poprzez interaktywne zajęcia z ozobotami.

Agnieszka Birecka
Kategoria:

LInk do grupy na Memrise, gdzie znajdują się kursy do nauki bieżącego słownictwa.

https://www.memrise.com/group/202991/

Po kliknięciu linku i zalogowaniu w serwisie pokażą nam się wszystkie dostępne w tej serii kursy.