Agnieszka Birecka
Kategoria:

Zapraszamy do zapoznania się z historią samochodów przedstawioną przez klasę 6b po lekturze książki 'The story of cars'. Dla fascynatów motoryzacji i pięknych zdjęć przedstawiających pierwsze samochody. Uczniowie włożyli w to naprawdę dużo pracy.

(uwaga: trzeba być zalogowanym do office365, aby oglądać prezentację)

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Zapraszamy do zapoznania się z historią samochodów przedstawioną przez klasę 6c po lekturze książki 'The story of cars'. Dla fascynatów motoryzacji i pięknych zdjęć przedstawiających pierwsze samochody. Uczniowie włożyli w to naprawdę dużo pracy.

(uwaga: trzeba być zalogowanym do office365, aby oglądać prezentację)

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Dzisiaj uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w kolejnych zajęciach języka angielskiego z cyklu Skype in the Classroom. Połączyliśmy się z Annette Ohlson, która na codzień pracuje dla World Wide Fund for Nature, fundacji zajmującą się działalnością na rzecz ochorny środowiska. Uczniowie dowiedzieli się, jaki mają wpływ na populację pingwinów czy niedźwiedzi polarnych. Ponadto zobaczyli, jak dzisiejsza technologia i technika opiera się na rozwiązaniach, które od dawna można zaobserwować w naturze. 
Annete poruszyła temat obecny na lekcjach w naszej szkole od wielu miesięcy: świadome kupowanie, recykling i redukcja odpadów są ważne w skali globalnej i każdy z nas ma wpływ na ekosystem naszej planety. 

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Pomimo nauczania zdalnego klasa 7B kontynuuje swoja innowację z języka angielskiego. Dzisiaj połączyliśmy się z Joy, która na co dzień pracuje w rezerwacie słoni w USA. Poznaliśmy różnice między słoniem afrykańskim i azjatyckim. Joy przedstawiła nam niektóre spośród słoni zamieszukjących rezerwat. Choć podglądaliśmy je z tzw. elecam, czyli kamer skierowanych na rezerwat, to niestety godzina jest jeszcze za wczesna (w Tennessee jest 8:00 rano) a temperatura za niska, aby słonie opuściły ciepłe schronienie. Uczniowie chętnie zadawali pytania, coraz lepiej przełamując barierę językową. 
 

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Dzisiaj uczniowie klasy 5b w ramach innowacji połączyli się z uczniami z klasy 5 z Grecji. Zadając szereg pytań musieli najpierw odgadnąć, skąd są uczniowie, z którymi rozmawiają. Następnie dzieci pytały się nawzajem o zwyczaje panujące w ich szkołach. Dzieki temu uczniowie mogli przećwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce.