Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach

Za nami pierwsze Mistrzostwa Głuchołaz w Speedcubingu. 13 zawodników z 5 szkół w 7 rundach układało kostkę Rubika w jak najkrótszym czasie. Poziom był wysoki, większość zawodników układało kostkę w minutę.

W rundzie finałowej bezkonkurencyjnie zwyciężył Karol Śnieżek (Gimnazjum nr 1) osiągając średni czas ułożenia 34 sekundy (najlepszy pojedynczy czas ułożenia: 27 sekund).

Drugie miejsce uzyskał Piotr Bednarek (Gimnazjum nr 1) z wynikiem 50 sekund (najlepszy pojedynczy czas ułożenia: 43 sekundy).

Miejsce trzecie wywalczył Jakub Mańkiewicz (Gimnazjum nr 1) uzyskując średni czas 59 sekund (najlepszy pojedynczy czas ułożenia: 50 sekundy). Zaledwie jedna sekunda zaważyła, że Szymon Gerlicki (Szkoła Podstawowa nr 1) zajął czwarte miejsce z średnim czasem ułożenia 60 sekund (najlepszy pojedynczy czas ułożenia: 40 sekund).

Gratulacje i dyplomy wręczyli zawodnikom patroni Mistrzostw: Edward Szupryczyński Burmistrz Głuchołaz i Mariusz Migała Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Krystyna Kubiszyn Naczelnik Wydziału Oświaty. Nad przebiegiem Mistrzostw czuwał Paweł Grabowiecki, pasjonat kostek Rubika, który przygotował wystawę ponad 200 kostek z całego świata.