Piotr Kędroń

Uczniowie naszej szkoły otrzymują darmowy dostęp do pakietu Office 365 Education, zawierającego m.in. komercyjne programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a teraz także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie, w tym chmurę (dysk OneDrive) o pojemności 1TB do przechowywania własnych plików.

Każdy uczeń z klas 4-8 od dziś może otrzymać hasło i login od wychowawcy do logowania się w chmurze, natomiast uczniowie klas 1-3 od jutra.

Login i hasło do szkoły w chmurze pozwala zalogować się w Minecrafcie w wersji edukacyjnej.

Podczas pierwszego logowania do szkoły w chmurze należy zmienić hasło na własne (8 znaków, w tym duża i mała litera oraz cyfra). Hasło należy zapamiętać. Procedura odzyskiwania hasła może potrwać nawet 24 godziny.

Pierwsze logowanie do Minecrafta może potrwać nieco dłużej niż zwykle. Serwery są ostatnio bardzo obciążone, dlatego należy logować się do skutku. Szkoła nie ma na to wpływu. Jedynie w przypadku komunikatu o niepoprawnym loginie możemy pomóc.