Monika Kwit

W ramach Światowego Dnia Poezji odbyło się mini spotkanie autorskie Kaliny Mendel, uczennicy 8a naszej szkoły. Na prośbę pań polonistek,  klasy 8a i 8c zajęły nieśpiesznie wyznaczone miejsca i oczekiwały wizyty zapowiedzianego gościa. Po prostu, „przyszli (…) zobaczyć poetę”, jak pisał niegdyś znakomity poeta i dramaturg, Tadeusz Różewicz. Nikt nie spodziewał się, że zaproszonym gościem będzie …ich własna koleżanka! Po krótkiej prezentacji twórczości nastoletniej poetki, padły pytania o jej inspiracje oraz  o sam proces tworzenia wierszy.  Kalinka odpowiadała na  nie cierpliwie i jak zwykle - z nieodzownym, ciepłym uśmiechem na twarzy.

Cieszymy się bardzo, że mamy w szkole tak wartościowych i zdolnych uczniów.