Monika Kwit

We wtorek na zajęciach  języka polskiego uczniowie klasy 4a realizowali  mini-projekt pt. Jak ozoboty pomagają przyswoić treść legendy i uszeregować kolejno wydarzenia :)

Jego głównym celem miało być wykorzystanie  umiejętności w  kodowaniu (zdobytych w klasach I –III)  w nabyciu nowych wiadomości (legenda o początkach państwa polskiego) oraz przećwiczeniu wybranych kompetencji miękkich, a także tych o charakterze dydaktycznym  (próba redagowanie planu wydarzeń do tekstu w określonych ramach). Samodzielność w rozwiązywaniu  problemów, różne strategie dochodzenia do celu, intensywna praca w pełnym zaangażowaniu emocjonalnym, a nade wszystko: niewymuszone zainteresowanie tekstem - to  najistotniejsze  walory pracy nad projektem kilku grup klasy 4a,  które zachwyciły uczącą :)