Aleksandra Kociołek
Odsłony: 1295

Na dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5e zmierzyli się z dyktandem. Pełni przerażenia weszli do klasy, gdyż słowo "dyktando" wywołuje od razu ciarki na całym ciele. Gdy okazało się, że nad dyktandem będą pracowali sami, a do tego trochę pobiegają i poskaczą stwierdzili, że "nie taki diabeł straszny, jak go malują".

Uczniowie na lekcji zbierali punkty w wyznaczonych zadaniach. Najpierw musieli zająć miejsce w odpowiednim torze, który oznaczony był poznaną wcześniej trudnością ortograficzną, drugim zadaniem było zapisanie w zeszycie wcześniej zasłyszanych wyrazów, a na końcu uczniowie zostali podzieleni na grupy i sami stworzyli dyktando. Chętnie uczestniczyli w procesie lekcyjnym, jednocześnie go współtworząc.