W miniony weekend , a dokładnie 21 Grudnia w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się już ostatnie zawody Szkolnego Związku Sportowego w tym roku kalendarzowym!

Przyjemność "zamknięcia" sportowego kalendarza 2019 miały przyjemność najmłodsze uczestniczki albowiem rywalizacja dotyczyła gry w popularnego "zbijaka" ! Do rywalizacji w tego typu zawodach , podobnie jak w przypadku tzw. Małego Olimpijczyka przystąpić mogą wyłącznie uczniowie z roczników 2009 i młodszych (4 klasy i młodsi) .

W trakcie Mistrzostw Gminy w "Dwa Ognie" o tytuł mistrza walczyły dwa zespoły : Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach oraz nasz drużyna - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach! O zwycięstwie decydował jeden mecz ale jakże zacięty !

Ostatecznie w zawodach zwyciężyła reprezentacja "Jedynki"  i jednocześnie wywalczyła awans do udziału w zawodach powiatowych! Składamy serdeczne gratulacje dla naszych dziewczynek i opiekuna Małgorzaty Marszałek. Jednocześnie trzymamy mocno kciuki za zwycięstwo na etapie powiatowym i awans do kolejnego etapu rywalizacji !

Warto wspomnieć o wspaniałej inicjatywie Głuchołaskiego Szkolnego Związku Sportowego , który zoorganizował na koniec zawodów małą loterie fantową dla wszystkich uczestniczek zawodów!

A my już wyczekujemy Nowego Roku w którym  początku czeka nas mnóstwo sportowych emocji!

W pierwszych tygodniach stycznia w ramach "Dwóch Ogni" rywalizować będą chłopcy, zaś  10 Stycznia w Głuchołazach odbywać się będzie Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej gdzie reprezentacja naszej szkoły powalczy o awans do etapu wojewódkiego!