Pierwszego dnia grudnia na obiektach przygotowań olimpijskich w Spale już po raz czwarty odbywały się ogólnopolskie zawody uczestników czwartków lekkoatletyczny !

W tym roku po dłuższej przerwie do rywalizacji w tych zawodach powrócili lekkoatletci z Głuchołaz! Naszą reprezentacje  stanowiło 5 zawodników z czego aż 3 z nich to uczniowie naszej szkoły którzy pod wodzą trener Magdaleny Wolak walczyli o najwyższe laura w skali kraju!

Ogromnych emocji dostarczają jak zawsze biegi sprinterskie! Nie było inaczej i w tym przypadku.

W biegu na 60 metrów, rocznika 2007 uczennica klasy 6B - Amelia Kaczor  uplasowała się na 20 miejscu z wynikiem 9,20 s.

W konkurencji technicznej jaką jest skok w dal wystartował uczeń klasy 5D - Mateusz Winiarski!  Poziom rywalizacji wśród chłopców z rocznika 2008 okazał się bardzo wyrównany i o końcowych miejscach decydowały centymetry!  Mateusz wywalczył  11 miejsce z wynikiem 4.10m.

Na koniec - biegi długie czyli bieg na 600m!
Tutaj na starcie pojawiła się uczennica klasy 5B - Zuzanna Hoc!
 Niesamowita walka do ostatnich metrów biegu , zaś o medalach decydowały dziesiętne częsci sekundy.
Ostatecznie Zuzia poprawia swój rekord życiowy w biegu na 600m o blisko 6 sekund i pozwala jej to na zajęcie 4 miejsca w kategorii rocznika 2008. "Życiówka" od dziś wynosi 1:51,3 i  można śmiało pokusić się o stwierdzenie że rekord szkoły może być w przyszłości zagrożony!

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników  oraz trenerów którzy na codzień uczą w szkole : Pani Wolak i Pan Pieróg!
Trzymamy kciuki za dalsze wspaniałe starty!