30 Listopada 2019 roku po raz kolejny odbywały się Ogólnopolskie Halowe Zawody programu Lekkoatletyka Dla Każdego! w Toruniu. Zawody które rozgrywane są w formie reprezentacji wszystkich 16 województw gdzie każda drużyna powołuje do reprezentacji jednego zawodnika w danej konkurencji. Wśród kadry województwa Opolskiego znalazł się uczeń naszej szkoły - Jakub Zachara.

Kuba stanął przed trudnym zadaniem rywalizacji na dystansie 60m przez płotki z czołówką kraju wśród roczników 2005-2006 , czyli kategorii nazywanej potocznie U15. Na dystansie do pokonania 5 płotków o wysokości 91.4 cm w odległości prawie 9 metrów od siebie

W swoim biegu eliminacyjnym Jakub staje na wysokości zadania. Osiąga 3 miejsce w swojej serii z czasem 10.44 s i awansuje z siódmym wynikiem do finału!

W finale zdecydowanie poprawia się w stosunku do eliminacji! Poprawia swój rekord życiowy i od teraz wynosi on 10.28 s. Taki wynik pozwolił mu na uplasowanie się na 5 miejscu w kraju!

Ogromne gratulacuje dla zawodnika na codzień trenującego w klubie MULKS Juvenia Głuchołazy pod okiem trenera Pawła Pieroga uczącego na codzień Wychowania Fizycznego w naszej szkole. Jednocześnie trzymamy kciuki za dalszy sportowy rozwój Kuby i życzymy powodzenia na kolejnych dużych imprezach sportowych!