Aleksandra Kociołek

Klasa 5"b" zmierzyła się z niełatwym zadaniem. Po przeczytaniu powieści Henryka Sienkiewicza zostali podzieleni na grupy, w których musieli wykonać powierzone zadania projektowe. Na początku każda z grup zapoznała się z kryteriami sukcesu, ustali NaCoBeZU oraz podjęli sie realizacji zamierzonych celów. Zadanie nie kończyło się na wykonaniu plakatu, ponieważ dzieci dostały również karty pracy do uzupełnienia, musiały przygotować zadania dla reszty kolegów, zaprezentować swoją pracę oraz odpowiedzieć na dodatkowe pytania nauczyciela. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do projektowego przedsięwzięcia, wykazali się ogromną wiedzą i kreatywnością, a przede wszystkim stwierdzili, że "lektura ta wcale nie była taka zła". ;)