Młodzi Naukowcy udali się 4 kwietnia na wycieczkę do Wrocławia. W programie były odwiedziny na Uniwersytecie Wrocławskim i uczestnictwo w cyrku fizycznym, czyli fascynującym pokazie eksperymentów. Mamy nadzieję, że ten wyjazd okaże się inspiracją do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

Odwiedziliśmy również wystawę klocków Lego, pełną niesamowitych konstrukcji. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń, gdzie uczniowie mogli samodzielnie tworzyć i budować :)

Uczniowie integrowali się również na kręglach, a na koniec odwiedzili słynne "Kolejkowo", gdzie niesamowicie odwzorowana makieta Wrocławia była pełna efektów specjalnych.

Ucznowie obecnych klas ósmych byli tymi, z którymi zapoczątkowaliśmy w naszej szkole najróżniejsze zajęcia - robotyczne, programowanie ze sztuczną inteligencją, programowanie Pixblocks, Być jak Ignacy, kółko fizyczne, zajęcia z druku 3D. Wiele godzin spędzili z nami na wspólnym wdrażaniu niesamowitych innowacji w naszej szkole oraz w efekcie na wygrywaniu prestiżowych nagród na szczeblach od gminnego aż po ogólnopolski. Mamy nadzieję, że fascynacja naukami ścisłymi nie minie, a zdobyte na naszych zajęciach umiejętności przydadzą się im na kolejnych etapach edukacyjnych.