Szkoła Podstawowa nr 1

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach

Agnieszka Birecka

2 Października 2022 w Namysłowie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych. Po eliminacjach powiatowych prawo udziału w tej imprezie uzyskała reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach!

Nasza drużyna rywalizowała w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2010 i młodsze) na dystansie 6x800 metrów. Trasę zawodów wyznaczono na błoniach przy rzece Widnawa w Namysłowie - bardzo wymagający bieg, który dodatkowo utrudniał miękki i grząski teren oraz śliska trawa i błoto!

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Głuchołazach:

*Emilia KOWALCZYK 6A

Na starcie w sumie stanęło 14 zespołów z całego województwa. Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. W trakcie poszczególnych zmian naszym dziewczętom towarzyszył cały wachlarz emocji, ponieważ stawka była na tyle wyrównana, że do ostatniej zawodniczki ciężko było rozstrzygnąć zwycięzcę!

Dzięki wspaniałym występom wszystkich naszych dziewcząt ostatecznie udało się wywalczyć pierwszy medal w nowym roku szkolnym rangi MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA!

Szkoły Podstawowa nr 1 w Głuchołazach zajęła 3 MIEJSCE

Ogromne gratulacje i podziękowania przede wszystkim w stronę trener Magdaleny WOLAK, która znakomicie przygotowała dziewczęta z Głuchołaz do zawodów w ramach treningów w klubie MULKS Juvenia Głuchołazy.

Warto dodać, że tuż przed nami bieg ukończyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach! Bez dwóch zdań może stwierdzić, że tą kategorie zdominowały Głuchołaskie Lekkoatletyki.

W końcowym rozrachunku podium przedstawiało się następująco:

1. Szkoła Podstawowa w POPIELOWIE

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Wybickiego w Głuchołazach

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K Baczyńskiego w Głuchołazach

Kończymy tym samym rywalizację na świeżym powietrzu w tym roku kalendarzowym. Teraz szkolny rywalizacja przeniesie się do hal sportowych. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach i mamy nadzieję, że przysłowiowy worek z medalami w tym roku szkolnym właśnie się rozwiązał i będziemy mieli jeszcze mnóstwo powodów do dumy!

OPIEKUN: Paweł PIERÓG