Paulina Remer

21 marca, w dniu, w którym obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki został ogłoszony w naszej Jedyneczce szkolny konkurs z języka niemieckiego.

Zadaniem naszych uczennic i uczniów było przeczytanie książki „Antonia – auf der Suche nach ihrer Insel” autorstwa Zuzanny Herud i wykonaniu zadań konkursowych: rysunku przedstawiającego przyjaciela lub przyjaciółkę głównej bohaterki książki Antoni, który / która również jest po części piratem, a po części marynarzem oraz opisaniu w kilku zdaniach związku pomiędzy tym, czego nauczyła się Antonia w swojej podróży a obchodami Dnia Kolorowej Skarpetki.

Ocenie podlegały: staranność i kreatywność wykonanej pracy plastycznej oraz poprawność gramatyczna wypowiedzi pisemnych. Samo porównanie Antoni noszącej dwie różne skarpetki do obchodów Dnia kolorowej skarpetki było bardzo trafnym, lecz nie wystarczającym argumentem. Najwyżej punktowane były wypowiedzi zawierające refleksje na temat wykluczenia osób o odmiennym wyglądzie ze społeczeństwa, porównanie szukających swojego miejsca na ziemi do przygód tytułowej bohaterki książki - Antonii oraz wyciągnięcie wniosków na temat tolerancji i ocenie ludzi wyłącznie po samym ich wyglądzie.

W komisji konkursowej zasiedli: pani Anna Szafirska, pani Joanna Dudek oraz pani Paulina Remer (także w roli tłumacza).

7 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu:

I MIEJSCE:

Zuzanna Alich

II MIEJSCE:

Natalia Alasińska

III MIEJSCE:

Ex aequo:

Paulina Kowalska

Tymoteusz Wantuch

Wyróżnienie za tekst konkursowy otrzymują:

Kamil Hulka

Oliwia Skowronek

Wyróżnienie za konkursową pracę plastyczną otrzymują:

Aleksandra Makowiec

Kaja Malec

Magdalena Kmiecik

W galerii znajdują się prace uczennic i uczniów, którzy konkurs wygrali a także tych, którzy zostali wyróżnieni.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Inspiracja do konkursu dzięki projektom:

ZaCZYTAna klasa projekt RCRE Niwki,

„Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” – projekt kulturalny TSKN

oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.