ZaCZYTAna klasa „Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” – projekt kulturalny TSKN

Dzień Kolorowej Skarpetki

Drodzy uczniowie zachęcamy do udziału w konkursie!

Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony!

Co należy zrobić?

1. Przeczytaj krótką lekturę „Antonia - Auf der Suche nach ihrer Insel” („Antonia - W poszukiwaniu swojej wyspy”), po zgłoszeniu do P. Remer otrzymasz ją w wersji elektronicznej na platformie Teams, lub przeczytaj online na stronie: https://skgd.pl/de/dzialalnosc-kulturalno-oswiatowa/antonia-w-poszukiwaniu-swojej-wyspy/

2. Wykonaj rysunek przedstawiający przyjaciela lub przyjaciółkę głównej bohaterki książki Antoni, który / która również jest po części piratem, a po części marynarzem.

3. Na pewno zauważyliście już na pierwszej stronie książki pewną rzecz, która idealnie pasuje do Dnia Kolorowej skarpetki, ale to nie wszystko. Na końcu książki bohaterka opisuje to, czego nauczyła się w swojej podróży. Opisz w kilku zdaniach (maksymalnie 100 słów) jaki związek może mieć to z obchodami Dnia Kolorowej Skarpetki?

Pracę proszę napisać w języku niemieckim i dostarczyć do P. Remer najpóźniej 01.04.2022.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 07.04.2022.

Powodzenia!

Nagrody niespodzianki dla trzech pierwszych miejsc!

Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie ocena celująca z języka niemieckiego !!!

Organizator konkursu: pani Paulina Remer.