Aleksandra Kociołek

Dnia 02.10.19r. z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki organizowanego w naszej szkole, klasy 5 „a”, „b” i „e” uczestniczyły w nietypowej, bo muzycznej, lekcji języka polskiego. Na początku dzieci dostały karty pracy z tekstem piosenki Marka Grechuty „Kołysanka zgadywanka”. Ich zadaniem było aktywne wysłuchanie utworu i uzupełnienie brakujących słów w tekście. Nie było to proste, ponieważ nie zapominaliśmy, że jest to jednak lekcja polskiego i w utworze ukryły się wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Kolejnym etapem pracy na zajęciach było wypisanie tychże wyrazów i ułożenie z nimi zdań. Dzięki tekstowi piosenki z przekazem ortograficznym uczniowie na długo zapamiętają jak piszemy „rzeka” albo „pszenica”. Na koniec wszyscy odśpiewali piosenkę i świetnie się przy tym bawili. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.