Agnieszka Birecka
Kategoria:

A tu przedsmak zajęć robotycznych przewidzianych na nadchodzący tydzień, czyli Ploter XY. Będzie co nieco o układzie współrzędnych, o formatach plików i inne ciekawostki :)

Agnieszka Birecka
Kategoria:

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas 3-4 brali udział w kursie programowania od podstaw. Zaznajamiali się z budową robotów, ich podłączeniem do komputera i wgrywania programów na sterownik. Uczyli się programować skrypty w wykorzystaniem bloczków warunkowych. Nauczyli się wykorzystywać czujniki robota do programowania sygnałów ostrzegawczych, wozów policyjnych czy też stopera. W ostatnim dniu uczniowie programowali ozoboty za pomocą specjalnych puzzli - jednak nie były to przypadkowe konfiguracje. Roboty musiały przebyć wyznaczoną trasę spełniając przy tym określone w poleceniu wymagania. Całość warsztatu okraszona była oczywiście angielskim słownictwem, niezbędnym elementem programowania.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odwiedzali nas w trakcie warsztatów i zapraszamy na zajęcia w trakcie roku szkolnego.

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Uczniowie uczestniczący w zajęciach programowania po angielsku mieli okazjię wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Budowali własne tory przeszkód a następnie - co było o wiele trudniejsze - pisali taki program dla mBota, aby samodzielnie przejechał wyznaczoną trasę. Uczniowie poradzili sobie fantastycznie.

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Dwie zdolne (i niesamowicie cierpliwe) uczennice z klasy 5b, Zuzia i Karolina, pracowicie pisały program dla płynącego napisu. Ich wytrwałość przyniosła rewelacyjny efekt!

Agnieszka Birecka
Kategoria:

Pierwsze zajęcia z programowania dla klas 4 i 5. Uczniowie rozwijają równocześnie kompetencje programistyczne oraz językowe - niesamowicie pożądane umiejętności na dzisiejszym rynku. Radzili sobie fantastycznie!