Szkolne Koło Wolontariatu

Towarzystwo Nasz Dom, w imieniu swoich podopiecznych, dziękuje naszym uczniom za zaangażowanie w 19. Edycję Góry Grosza.

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Opatrunek na ratunek”, której głównym organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy różnego rodzaju środki opatrunkowe, które zostaną przesłane do ubogich krajów misyjnych Afryki.

Bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy liczyć na uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce.

Szkolne Koło Wolontariatu

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu, dlatego wolontariusze wzięli udział w warsztatach poświęconych tej tematyce. W trakcie zajęć uczniowie poznali specyfikę zaburzenia oraz trudności, z jakimi każdego dnia, borykają się  osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez przygotowane ćwiczenia wolontariusze w niewielkim stopniu mogli doświadczyć tych trudności. Głównym celem szkolenia było zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Szkolne Koło Wolontariatu

W nagrodę za zebranie największej sumy pieniędzy w akcji "Góra Grosza", klasa 3 a uczestniczyła w konkursie terenowym ulicami naszego miasta. Uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy, wykonywali wylosowane wcześniej zadania, wykazując się pomysłowością oraz znajomością topografii Głuchołaz. Wszystkie grupy znakomicie poradziły sobie z zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc. Resztę wieczoru oraz noc, uczniowie spędzili na grach i zabawach w budynku szkoły. Nie zabrakło również poczęstunku.

Jeszcze raz gratulujemy klasie 3 a za wygranie konkursu.

Szkolne Koło Wolontariatu

2 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko, aby pokazać wsparcie dla osób z autyzmem.