Agnieszka Birecka

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tym roku w akcję Europejski Tydzień Kodowania. W ramach tej akcji realizujemy 10 wydarzeń wykorzystujących ozoboty. Jednym z nich jest "Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy Dzieci Programować" przygotowanym przez klasę 5b. Uczniowie najpierw zaopatrzyli ozoboty w stosowne "ubranka", aby jeszcze lepiej oddać inscenizację popularnego i wszystkim znanego "Czerwonego Kapturka". Trzeba przyznać, że trasy zaprojektowali w bardzo przemyślany sposób i poruszające się po nich ozoboty naprawdę oddają treść historyjki :)

Klasa 2c rozwijała swoje umiejętności programowania ozobota przez kolorowanie kodów. Dowiedzieli się, jak programowanie wpływa na nasze życie codzienne oraz opisywali zaprogramowane przedmioty użytku codziennego.

Agnieszka Birecka

A tu przedsmak zajęć robotycznych przewidzianych na nadchodzący tydzień, czyli Ploter XY. Będzie co nieco o układzie współrzędnych, o formatach plików i inne ciekawostki :)

Agnieszka Birecka

Dwie zdolne (i niesamowicie cierpliwe) uczennice z klasy 5b, Zuzia i Karolina, pracowicie pisały program dla płynącego napisu. Ich wytrwałość przyniosła rewelacyjny efekt!

Agnieszka Birecka

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas 3-4 brali udział w kursie programowania od podstaw. Zaznajamiali się z budową robotów, ich podłączeniem do komputera i wgrywania programów na sterownik. Uczyli się programować skrypty w wykorzystaniem bloczków warunkowych. Nauczyli się wykorzystywać czujniki robota do programowania sygnałów ostrzegawczych, wozów policyjnych czy też stopera. W ostatnim dniu uczniowie programowali ozoboty za pomocą specjalnych puzzli - jednak nie były to przypadkowe konfiguracje. Roboty musiały przebyć wyznaczoną trasę spełniając przy tym określone w poleceniu wymagania. Całość warsztatu okraszona była oczywiście angielskim słownictwem, niezbędnym elementem programowania.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odwiedzali nas w trakcie warsztatów i zapraszamy na zajęcia w trakcie roku szkolnego.

Agnieszka Birecka

Uczniowie uczestniczący w zajęciach programowania po angielsku mieli okazjię wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Budowali własne tory przeszkód a następnie - co było o wiele trudniejsze - pisali taki program dla mBota, aby samodzielnie przejechał wyznaczoną trasę. Uczniowie poradzili sobie fantastycznie.