Szkolne Koło Wolontariatu

Aby pokazać uczniom alternatywny sposób spędzania wolnego czasu, zorganizowane zostały  w szkole nietypowe warsztaty. W czwartek po lekcjach grupa uczennic zgłębiała tajniki szydełkowania. W opanowaniu tej  trudnej sztuki pomocą służyły sympatyczne panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Korzystając z ich doświadczenia i ogromnej cierpliwości uczennice wykonały swoje pierwsze szydełkowe łańcuszki.

Widząc duże zaangażowanie  uczestników spotkania oraz radość z opanowania nowych umiejętności, postanowiłyśmy  organizować  warsztaty cyklicznie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Szkolne Koło Wolontariatu

W październiku w całym kraju obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji przez cały miesiąc w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy dla psów ze schroniska. Zorganizowaliśmy także okolicznościową wystawę pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele mieli okazję zaprezentować wszystkim swoich czworonożnych pupili.

Szkolne Koło Wolontariatu

Dzisiaj odbyły się wybory do Rady Wolontariatu. Oto nasi reprezentanci.

Szkolne Koło Wolontariatu

W ubiegłą środę wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w akcję sprzątania cmentarza w Głuchołazach. Uczniowie zadbali o porządek na grobach przed 1 listopada. Zapalili także znicze na grobach nauczycieli, którzy od nas odeszli.

Szkolne Koło Wolontariatu

W sobotę 20 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w „Sprzątaniu świata”. Ta międzynarodowa akcja narodziła się 30 lat temu w Sydney. Jej kulminacja przypada na trzeci weekend września.

Polska przyłączyła się do działań 25 lat temu. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"