Piotr Kędroń
Kategoria:

 

Kompetencje przyszłości nie są nam obce – startujemy z nowym innowacyjnym projektem w naszej szkole!

W drugim półroczu w każdej klasie odbędą się zajęcia, interdyscyplinarne projekty, łączące przyrodę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, czyli STEAM. Rozpoczynamy etap pilotażowych zajęć.

Dlaczego STEAM?
STEAM uczy abstrakcyjnego myślenia, myślenia logiczniego, sieciowania i łączenia, czyli umiejętności jakich wymaga się na rynku pracy, w którym technologia uczestniczy niemal w każdym procesie. Jednak to nie umiejętność obsługi sprzętów jest najważniejsza, ale kreatywnego myślenia, pozwalająca na zrozumienie procesów sterujących urządzeniami i ich naukę. 

To kolejny krok w kierunku zmiany naszego spojrzenia na współczesną edukację.

 
Paweł Pieróg

Dzisiaj w Hali Gminnego ośrodka sportu i rekreacji w Głuchołazach odbyły się eliminacje powiatowe w koszykówce dziewcząt!
W zawodach udział wzięły tylko dwie reprezentacje:
*Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuchołazach
*Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach

Bardzo zażarty mecz o miano najlepszych w powiecie nyskim gdzie końcowym zwycięstwie zadecydował jeden celny rzut !
W końcowym rozrachunku zwycięża PSP 3 wynikiem 19:17 !
Pomimo tego obie drużyny uzyskują awans do pół finału wojewódzkiego.
Nasze dziewczęta rozegrają swój turniej po zimowej przerwie w Strzelcach Opolskich !

SKŁAD DRUŻYNY : ALASIŃSKA NATALIA, BUCHCZYK OLIMPIA, DOMAGALSKA JENNIFER, GĄSIOREK PAULINA, HOC ZUZANNA, KOWALSKA PAULINA, LEJCZAK LILY, MAZUR WIKTORIA, NYCZ NIKOLA, LENA OSIADŁY, ŁOJKO KAROLINA, SZCZĘDZINA KAROLINA,

OPIEKUN : JOANNA WALCZAK

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

Monika Kwit
Kategoria:

                        

 

                   Jak można skutecznie  powtórzyć materiał ortograficzny  przed pisaniem ze słuchu? Najlepiej układając z najważniejszych ortogramów  (ortogram – wyraz z trudnością ortograficzną ) – edugrankę.  Edugranka to zabawne opowiadanie abstrakcyjne, w którym wszystko się może wydarzyć.   Warunek jest tylko jeden: wykorzystanie wcześniej odgadniętych wyrazów z określoną trudnością ortograficzną. Dziewczęta z klasy 4a poradziły sobie z tym zadaniem doskonale,  bawiąc  przy tym nie tylko siebie, ale i całą klasę! Zapraszam do lektury :)

 

 

AUTOR:  OLIWIA SZYRAJEW     Edugranka Ż

           Pewna żyrafa Żaneta pracowała w sklepie spożywczym. W trakcie wymiany żarówki, poślizgnęła się na drabinie i wylądowała na plecach, strącając przy tym całą żywność z półek. Szybko się pozbierała, ponieważ w sklepie byli klienci: bała się, że będą się z niej śmiać. Kiedy wstała, okazało się, że skaleczyła się rozbitym szkłem. Szybko wzięła bandaż, nożyczki i zrobiła opatrunek. Ten dzień był pełen wrażeń. Po pracy Żyrafa Żaneta poszła na lody i kawę wraz z przyjaciółmi. Nagle do jej filiżanki z kawą wpadła pszczoła. Żaneta próbowała wyciągnąć ją łyżeczką, ale to nic nie dało. Pszczoła była jak „Szybcy i wściekli”. Nagle, owad użądlił żyrafę nos. Jej twarz zrobiła się okrągła jak księżyc, a Żaneta stała nieruchomo jak wieża i była bardzo wystraszona. Na domiar złego na niebie pojawiła się duża chmura, przypominająca jednokilogramowy odważnik. Żaneta wraz z przyjaciółmi zaczęła uciekać do domu przed mżawką. Wszyscy podskakiwali jak na sprężynkach, żeby nie zmoknąć. Ich starania poszły na marne. Wrócili do domu mokrzy jak kury…

***

AUTOR:  ZUZANNA TULIN     Edugranka Ż

           Pewnego razu żyrafa Zuzanna chciała wymienić żarówkę w swoim sklepie z żywnością, ale wieża z kartonów zburzyła się jak nią stanęła. Oczywiście  upadła na ostre nożyczki, które wbiły się żyrafie Zuzi w nogę. Pojechała do szpitala,  do pani Sprężynki. Żyrafa czuła się,  jakby miała swojej u swojej nogi dwa odważniki. Pani Sprężyna wyciągnęła Zuzi z nogi ostre nożyczki. Opatrzyła żyrafie nogę i owinęła ranę bandażem. Jak wieziono  Zuzę na prześwietlenie,  wpadła do fontanny z mżawką, a pielęgniarki zamiast łapać żyrafę, poszły sobie na filiżankę herbaty. Żyrafa Zuzia straciła przytomność do czasu,  gdy pewnego wieczoru nadeszła pełnia księżyca. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

***

AUTOR:  MALWINA WĄSIEL    Edugranka

       Pewnego dnia Żyrafa Elżbieta poszła na spacer do wieży. Po drodze spotkała Sprężynkę i Nożyczki. Sprzęty  również zmierzały w tym kierunku. Nagle Żyrafa potknęła się o kamień i złamała nogę. Mieli szczęście, ponieważ niedaleko drogi był szpital i doktor opatrzył Żyrafie nogę owijając ją w  bandaż .Gdy Nożyczki i Sprężyna wracali z Żyrafą do domu, zobaczyli sklep i poszli kupić żywność. Jak skończyli zakupy, Sprężyna i Nożyczki zaczęły śpiewać o śmierdzącej filiżance. Śpiewali  tak przez całą drogę. Żyrafa Elżbieta wczuła się w rytm i nie zwracając uwagi na swoją złamaną nogę,  zaczęła także śpiewać i tańczyć. Pląsali  tak przez całą noc, w blasku księżyca. Gdy minęła północ, sąsiedzi Żyrafy, Sprężynki i Nożyczek zaczęli  na  nich krzyczeć, ponieważ zakłócali ich ciszę nocną. Szczerze mówiąc Żyrafa miała wszystko w nosie, ale Sprężynka zaprosiła maruderów do zabawy. Cała kamienica pląsała. Tylko,  niestety,  Żyrafa nadwyrężyła sobie swoją złamaną nogę. I teraz musi być dwa tygodnie w szpitalu…ale warto było!

 

AUTOR:  JULIA MĘŻYK  WĄSIEL     Edugranka Ż

 

            Pewnego razu żyrafa Żaneta rozmawiała z księżycem, który pił kawę z filiżanki i parzył na wieżę Eiffla. Nagle  zaczęła padać mżawka.  Przyleciała jaskółka z nożyczkami i  pocięła chmurę. Wreszcie  wyszło Słońce,  mocne jak stuwatowa żarówka , którego promienie jedzone łyżką,  miały smak cytrynowych lodów. Królik skaczący na sprężynie potknął się o odważnik leżący na trawie i trafił pyskiem w żywność. Leżąc tak przez przypadek zjadł bandaż. Morał? Morału brak!


 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Zapraszamy na nasz padlet, na którym zamieszczamy więcej zdjęć z poszukiwań. Zachęcamy Was do zabawy. Znaleźliście ciekawe wykorzystanie matematyki w życiu codziennym? Zróbcie zdjęcie i wrzućcie z opisem. Matematyka jest wszędzie!

Tutaj link do naszego padleta https://padlet.com/natropachmatematyki/go5b5ymb030v

 

A powyżej QR kod, który na pewno widzieliście w szkole. Możecie go zeskanować, wykorzystując telefon. Szybko przeniesiecie się na naszą tablicę ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:

Realizacja projektu trwa. Tym razem poszukaliśmy matematykę na innych przedmiotach: historia - obliczanie czasu, wieków przed nasza erą, język polski - liczebniki, muzyka - nuty, półnuty, ćwiartki, ósemki i metrum, przyroda i geografia - skala. Potem zajęliśmy się układem współrzędnych, który spotykamy na różnych planszówkach i mapach ;) więc do dzieła! Na koniec ustaliliśmy treść nowej zagadki. Zachęcamy do oglądania naszego filmiku i wrzucania odpowiedzi do skrzynki w sali 312. Pozdrawiamy!

 

Podkategorie