Joanna Barczewska
Kategoria:

W lutym w naszej szkole realizowane były zajęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie. Celem globalnej akcji - Dzień Bezpiecznego Internetu - jest uświadamianie ryzyka związanego z dostępem do Internetu oraz właściwego reagowania na niewłaściwe zachowania. W tym roku poruszaliśmy tematy publikowania danych i zdjęć oraz przybliżyliśmy uczniom akcję "Zamiast hejtować - dodaj przyjaciela". Na zakończenie sformułowaliśmy zasady bezpieczeństwa w sieci :) 

 
 
Monika Kwit
Kategoria:

 Niewiele osób wie, że  pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to również ... Światowy  Dzień  Poezji. Będziemy go obchodzić w naszej szkole w sposób szczególny, bowiem mamy swoją szkolną  poetkę, a jej literackie próby  ujrzą wreszcie światło dzienne!

 

Kalina  Mendel z klasy 8a, bo o niej właśnie mowa,  jest niezwykle serdeczną, wrażliwą, otwartą nastolatką. Nad  szkolnymi korytarzami i klasami stale  unosi się jej ciepły i szczery uśmiech – znak rozpoznawczy Kalinki.

Oto próbka jej talentu, cykl wierszy „Okruchy liryczne”.

 Zapraszamy do lektury!

 

Monika Kwit
Kategoria:

 

Miło nam donieść, iż w gronie laureatów miejsko-gminnych eliminacji 64 OKR  znależli się, jak zwykle,  uczniowie naszej szkoły. Zajęli wszystkie miejsca na  podium! Długie i żmudne przygotowania dały fantastyczny efekt. Oto szczegółowe wyniki: 

 

W kategorii klas 1 - 6 szkoły podstawowej:

 

I NAGRODA - Nicola Stecko, 5c

II NAGRODA - Maryla Królikowska, 2c oraz Wiktoria Kozicka, 5a

III  NAGRODA - Julia Matusz,  3b  oraz Maja Łukaszów, 2c 

WYRÓŻNIENIE: Milena Ptak, 2c

 

W kategorii klas 7, 8 i gimnazjum:

WYRÓŻNIENIE - Amelia Buska

Amelka będzie reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach powiatowtch w Nysie. Życzymy jej powodzenia!

 

Gratulujemy również i tym podopiecznym koła teatralno-recytatorskiego, których komisja w tym roku nie doceniła.

 

 

Iwona Tabiś

Jesteśmy utkani z gwiezdego pyłu...

Czy rzeczywistość rozszerzoną można wykorzystać na lekcji języka polskiego?

Oczywiście! Dzięki aplokacji Big Bang Ar, której współtwórcą jest CERN, uczniowie klasy 5c mogli przenieść się do początku Wszechświata. Otwarcie i zamknięcie dłoni to siła sprawcza- dzięki niej powstaje uniwersum. To wspaniałe uczucie stało się pretekstem do ćwiczeń w opisie.

A na koniec mogliśmy zrobić kosmiczne selfie:-)

Podkategorie