Joanna Barczewska
Uczniowie klasy 4e zrealizowali ciekawy projekt, który pozwolił odpowiedzieć na pytanie: jaki napój wybrać do szkoły? Zajęliśmy się zawartością cukru w naszych napojach. Uczniowie zebrali dane o najczęciej przynoszonych do szkoły napojach, a potem królowała matematyka - w grupach obliczali, ile cukru zawiera szklanka danego napoju. Wnioski nasunęły się same, a każdy uczeń przemyślał, jaki napój będzie zabierał ze sobą :) Nie zaskoczymy was, jeśli napiszemy, że wygrała woda :) 
 
Piotr Kędroń
Kategoria:

Święto Polskiej Niezapominajki to inicjatywa, w której działkowcy zapraszają do żywych lekcji przyrody. Wczoraj odbył się pierwszy etap tzw. lekcja teorii z elementami praktycznymi. Wkrótce odbędzie się wycieczka do ogrodu działkowego oraz do lasu w celu sadzenia drzew. Dziękujemy ogrodowi Omex oraz leśniczym za poświęcony czas dla naszych uczniów.

Piotr Kędroń
Kategoria:

Publikujemy niniejszym tekst wywiadu, który zwyciężył w konkursie. Autorem najlepszego wywiadu okazał się Piotr Harasymowicz z klasy 7 c. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

„ZMĘCZENIE WPISANE JEST W KAŻDĄ PASJĘ”,

rozmowa z poetką i nauczycielką głuchołaską

Joanna Barczewska
Kategoria:

Dołączamy do akcji Fundacji Orange, która zachęca do zmiany Internetu, a przede wszystkim do reagowania na hejt - kiedy go doświadczamy, jesteśmy świadkami lub, co gorsze, sami się wciągamy. Załóż pomarańczową sznurówkę, symbol akcji #jestnaswiecej i pokaż, że nie jesteś obojętny krzywdzeniu w sieci, a Internet może być przyjazny. Uczniowie starszych klas już biorą udział w zajęciach i noszą sznurówki, dołącz i ty. Zajrzyj tu jestnaswiecej.pl 

 

Piotr Kędroń
Kategoria:

W miniony piątek świętowaliśmy kolejną rocznicę nadania imienia naszej szkole. Można było obejrzeć wspaniałą wystawę portretów nauczycieli, a także pamiątek związanych z PSP nr 1 oraz pięknych gier planszowych „Przygoda z Jedynką”. Te ostatnie wykonały klasy 5 i 6 w ramach oficjalnego zakończenia międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego. Wręczono również nagrody w konkursach literackich i plastycznych – związanych tematycznie z obchodzonym świętem. Przede wszystkim jednak świetna zabawa czekała na wszystkich podczas prezentacji multimedialnej zdjęć z okresu dzieciństwa naszych nauczycieli - „Zgadnij kto to…”. Okazało się, że trudno rozpoznać w uroczych maluchach z pieluchą lub w nylonowych kokardach, stateczną panią od matematyki czy księdza katechetę. 

 


  

Podkategorie