Piotr Kędroń
Kategoria:

 

Zgodnie z organizacją roku szkolnego od 9 do 14 kwietnia będzie wiosenna przerwa świąteczna. W tym okresie nie będą publikowane materiały edukacyjne dla uczniów, natomiast e-spotkania online wychowawców, nauczycieli z uczniami będą miały charakter zajęć wspierających w tym trudnym okresie.

 
Joanna Barczewska
Kategoria:
Tu zespół projektowy Na tropach matematyki! Realizacja naszego projektu chwilowo zwolniła z powodu zawieszenia zajęć w szkole, ale już zorganizowaliśmy się online. Do tej pory na naszych zajęciach pozalekcyjnych szukaliśmy matematyki w szkole, w kuchni, na innych przedmiotach szkolnych oraz na mieście.
Teraz możemy szukać matematyki w... DOMU!
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do konkursu. Każdy, kto weźmie w nim udział, po powrocie do szkoły otrzyma upominek, a autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody :) Mamy nadzieję, że zachęcicie inne osoby do zabawy, a i sympatyków szkoły również zapraszamy.
 
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Znajdź w domu przyrząd do mierzenia długości, np. linijkę, taśmę itp. Możecie poszukać nietypowych przyrządów, np. stolarskich, budowlanych…
- Zmierz dowolny przedmiot, który znajdziesz w domu. W czasie mierzenia zrób zdjęcie.
- Wyślij zdjęcie z opisem (np. średnica talerza 20 cm, szerokość pokoju 5 m) na nasz padlet https://padlet.com/natropachmatematyki/go5b5ymb030v, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez Messenger (Na tropach matematyki - sp nr 1), a nawet możesz wrzucić w komentarzu na fb szkoły ;)
 
Jeśli chcesz, możesz pójść o krok dalej. Jeśli zmierzyłeś średnicę talerza, to oblicz jego obwód. Jeżeli zmierzyłeś szerokość pokoju, to zmierz też długość i oblicz pole powierzchni, a może zmierzysz jeszcze wysokość i obliczysz objętość? Nie nudźmy się w domu – szukajmy matematykę. Włącz się do zabawy i wysyłaj zdjęcia ;)
 

Podkategorie