Joanna Barczewska
Naszymi zajęciami dodatkowymi zawładnęły trójkąty szczególne. Odkryliśmy miary kątów w tych trójkątach oraz przyjrzeliśmy się szkolnym ekierkom - cóż za zbieg okoliczności ;) Dołożyliśmy okręgi, skale i okazało się, że możemy mierzyć odległości w terenie :) Zatem jesteśmy gotowi, mamy ekierki, czapkę z daszkiem (?) i koło pomiarowe. Jak tylko dopisze pogoda wyruszamy w teren ;)

Joanna Barczewska

W listopadzie miłośnicy informatyki brali udział w międzynarodowym konkursie informatycznym. W tym samym czasie, tysiące uczniów z innych krajów, rozwiązywało takie same zadania online, a wśród nich i nasza reprezentacja. Troje uczniów uzyskało bardzo dobre, wysokie wyniki, i choć zabrakło punktów do wyróżnienia, to my ich wyróżniamy ;) Kacper Duchnowski, Zuzia Alich i Ania Kwoka - bardzo ładne wyniki, gratulujemy!

Paweł Pieróg

8 Lutego w Hali Sportowej Gminnego ośrodka sportu i rekreacji w Głuchołazach odbywały się gminne eliminacje w koszykówce dziewcząt.
Do rywalizacji już tradycyjnie stanęły 3 reprezentacje:
* Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach
* Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach
* Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuchołazach

Z tytułu iż większość uczestniczek to dziewczęta trenujące na codzień w MUKS Chrobry Basket Głuchołazy to poziom zawodów był bardzo wysoki.

Nasze dziewczęta rozegrały bardzo dobry mecz z PSP 2 i pewnie wygrały pierwszy pojedynek . W drugim meczu z PSP 3 musieliśmy uznać zdecydowaną wyższość rywalek. Jedno zwycięstwo i jedna przegrana - z takim bilansem kończymy turniej i plasujemy się na 2 miejscu w gminie !

SKŁAD DRUŻYNY : KOT WIKTORIA, BROMBLIK NATALIA, NIEDOJADŁO KAROLINA, SKRZYPCZAK PATRYCJA, ANIOŁEK AMELIA, HYRA NIKOLA, KISIEL OLIWIA, SZELĄG EMILIA, BUSKA AMELIA, KAWKA VANESSA

OPIEKUN : JOANNA WALCZAK

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia w kolejnych dyscyplinach sportu - tuż po feriach Mistrzostwa Gminy w Siatkówce dziewcząt!

Paweł Pieróg

8 Lutego w Hali Sportowej PSP2 odbyły się gminne eliminacje w Siatkówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej!
Podobnie jak w koszykówce dziewcząt tutaj również do rywalizacji stanęły 3 reprezentacje :
*Szkoła Podstawowa nr 1w Głuchołazach
*Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
*Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach

I tu również bardzo wyrównana rywalizja gdzie o końcowych wygranych decydowały tie-breaki.
Ostatecznie wygrany mecz z PSP 3 i przegrany z PSP 2 i podobnie jak dziewczęta - kończymy rywalizację na 2 miejscu w gminie !

SKŁAD DRUŻYNY : JAKUB ZACHARA, PATRYK OLCHAWA, MATEUSZ SOKOŁOWSKI, BARTOSZ SZEREMETA, JAKUB KOWALSKI, JAKUB CZERWONKA

OPIEKUNKA: IRENEUSZ KLIMECKI

Serdecznie gratulacje dla reprezentacji chłopców która w 100% składała się z klasy 7B !

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!