Agnieszka Birecka

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tym roku w akcję Europejski Tydzień Kodowania. W ramach tej akcji realizujemy 10 wydarzeń wykorzystujących ozoboty. Jednym z nich jest "Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy Dzieci Programować" przygotowanym przez klasę 5b. Uczniowie najpierw zaopatrzyli ozoboty w stosowne "ubranka", aby jeszcze lepiej oddać inscenizację popularnego i wszystkim znanego "Czerwonego Kapturka". Trzeba przyznać, że trasy zaprojektowali w bardzo przemyślany sposób i poruszające się po nich ozoboty naprawdę oddają treść historyjki :)

Klasa 2c rozwijała swoje umiejętności programowania ozobota przez kolorowanie kodów. Dowiedzieli się, jak programowanie wpływa na nasze życie codzienne oraz opisywali zaprogramowane przedmioty użytku codziennego.

Szkolne Koło Wolontariatu

Dzisiaj odbyły się wybory do Rady Wolontariatu. Oto nasi reprezentanci.

Geografia dla dociekliwych

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Uczniowie i nauczyciele świętowali 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała poster dotyczący wylosowanego wcześniej europejskiego kraju. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie i zostały ocenione przez jurorów. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną niebawem.

Szkolne Koło Wolontariatu

W sobotę 20 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w „Sprzątaniu świata”. Ta międzynarodowa akcja narodziła się 30 lat temu w Sydney. Jej kulminacja przypada na trzeci weekend września.

Polska przyłączyła się do działań 25 lat temu. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Iwona Tabiś

Kolejny sukces naszego klasowego kolegi- Sebastiana Ratajczyka! Sebastian zajął V miejsce w kategorii chłopców klas piątych na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich.

Bardzo się cieszymy, życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów! Gratulacje!

Monika Kwit

Nasza szkoła została zakwalifikowana  do Programu  „Wychowanie przez czytanie” Fundacji  ABCXXI  Cała Polska czyta dzieciom. Jest on skierowany do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych.  Główny cel programu to wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Pod opieką wychowawcy  uczniowie 7b  będą omawiać  istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Kolejne lekcje będą  oparte  o wspaniały zbiór opowiadań pt.:  „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.  Na zakończenie  powstanie  również krótka prezentacja multimedialna,   przedstawiająca  wybraną  przez siódmoklasistów  wartość.

Lekcja wprowadzająca w świat wartości ... już za nami :)

Monika Kwit

Przez cały ubiegły tydzień klasa 8b  ćwiczyła konstruowanie notatek graficznych. Umiejętność ta przydała się podczas jednej z najważniejszych lekcji powtórzeniowych z języka polskiego w klasie ósmej. Grupy eksperckie, zajmujące się poszczególnymi rodzajami literackimi,  zanotowały  wiadomości dla siebie oraz innych użytkowników sali 212 nie w zeszycie tym razem, ale na ogromnej ścianie pomalowanej farbą tablicową.

Miejmy nadzieję, że  taka notatka w rozmiarze XXL zostanie na dłużej w pamięci i to nie tylko tegorocznych absolwentów :)

Monika Kwit

W czasach, gdy narasta problem  nadwagi wśród  polskich nastolatków, taki „marchewkowy mieczyk”,  to fantastyczna  broń do walki  z pokusą  podjadania między posiłkami i świetna alternatywa dla batonika pełnego pustych kalorii na drugie śniadanie. W naszej szkole temat ten traktowany  jest bardzo poważnie. W ubiegłym roku, między innymi  klasa 6b realizowała ogólnopolski program o zbilansowanym odżywaniu „Trzymaj formę”, więc  …  7b cały czas trzyma!

Jak widać na załączonym obrazku ;)