im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Głuchołazach
Agnieszka Birecka
W dniach 6-7 października w naszej szkole realizowany jest program profilaktyki zintegrowanej " Archipelag skarbów ". Klasy ósme uczestniczą w warsztatach, podczas których rozmawiają o sprawach ważnych dla nastolatków. Odkrywają co znaczy dla nich dorastanie, szczęście,  miłość i przyjaźń.
W godzinach popołudniowych z zagadnieniami programu zapoznają się nauczyciele oraz rodzice ósmoklasistów.
Program " Archipelag skarbów "jest programem rekomendowanym w ramach " Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego w Polsce".
Warsztaty prowadzone są przez trenerów Pracowni Rozwoju Społecznego " YAQ" i zostały zrefundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach.
Program wpisuje  się w działania podejmowane w szkole, w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przpada w dniu 10 października.
Agnieszka Birecka
Z okazji przypadającego w dniu 1 października Miedzynarodowego Dnia Muzyki składamy wszystkim „małym i dużym” artystom najlepsze życzenia!
Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje. Śpiewanie może Cię uczynić szczęśliwszym- przekonują naukowcy. Wszelkie formy muzykowania: aktywny śpiew, taniec, gra na instrumentach, słuchanie muzyki, przynoszą szereg korzyści. Gra na instrumentach m. in. rozwija pamięć i koncentrację, usprawnia koordynację ruchową, wspiera proces nauki, usprawnia pracę mózgu, uczy cierpliwości i opanowania, wycisza i relaksuje.
Z okazji święta muzyki nasi uczniowie nie tylko śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach ale również przygotowali piękne lapbooki związane z muzyką.
Agnieszka Birecka

Chętni uczniowie z klas 6 przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”. Przed nimi do wykonania 10 zadań pozwalających poznać geografię i kulturę Republiki Czeskiej.