Joanna Barczewska
Kategoria:

Zespół projektowy „Na tropach matematyki” świętował dzisiaj zbliżający się koniec zajęć tego roku szkolnego. Ochotnicy przygotowali dla kolegów i koleżanek zadania, które należało wykonać w słynnych miejscach naszego miasta. Rozpoczęliśmy od stanowiska przy murach i studni, potem przez rynek przeszliśmy do Centrum Informacji Turystycznej. Pan Grzegorz opowiedział nam o historii naszego miasta i zdradził tajemnicę powstania jego nazwy. Następnie musieliśmy wykonać kolejne zadanie – wejść na wieżę i wybić pamiątkową monetę. Na dalszej trasie pojawiły się Alejka Kawalerów Orderu Uśmiechu, Fontanna w Amorku, most huśtany i źródełko. Na końcu udaliśmy się do parku zdrojowego, gdzie musieliśmy zdobyć ostatnie pieczątki. Pogada nam dopisała, aż pieczątki wyparowały 😉 ale udało się nam wykonać zadania i mogliśmy się udać na uzupełnienie kalorii 😉Pozdrawiamy miłośników matematyki i życzymy udanych wakacji 😊

Aleksandra Kociołek
Kategoria:

Uczennice z klasy 4b udały się z wizytą do klas 1-2, aby przedstawić historię niebieskiej książeczki w teatrzyku kamishibai o tym samym tytule, stworzonym i podarowanym naszej szkole przez Panie z Biblioteki Miejskiej w Głuchołazach. Historia zachwyciła najmłodszych członków naszej społeczności, idealnie odczytali jej przekaz - brawo! :)

 

Władysława Migała
Kategoria:

Uczniowie klasy 2a wybrali się pieszo do Charbielina na klasowe ognisko. Podczas świetnej zabawy miło płynął czas. Posileni pyszną kiełbaską, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy pani Lucynie Stadnik z Koła Gospodyń Wiejskich w Charbielinie za super organizację.

 

 

 

 

 

Joanna Barczewska

20 kwietnia miłośnicy matematyki wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Panda. Otrzymaliśmy wyniki i bardzo nam miło pogratulować wszystkim uczestnikom ładnych wyników. Konstanty Kondratowicz i Jakub Malarczyk zajęli wysokie miejsca i otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Kociołek
Kategoria:
Uczniowie klasy 4b w ostatnim czasie wzięli udział w kursie samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. Ten pierwszy został zorganizowany z inicjatywy rodziców. Dzieci zdobyły informacje, jak ważna jest ucieczka w razie jakiegokolwiek zagrożenia. Wspólnie ćwiczyli uniki przed możliwie zadawanymi ciosami. Spotkanie poprowadził Pan Janusz Łydka z klubu Dojo Ikigai -dziękujemy. 😊
Dzięki Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar uczniowie brali udział w kursie pierwszej pomocy, dowiedzieli się, jak prawidłowo wzywać pomoc, jak należy takiej pomocy udzielić, a przy "asyście" fantoma z wbudowaną aplikacją mogły na bieżąco monitorować skuteczność prowadzenia pośredniego masażu serca - również dziękujemy! :)
 

Podkategorie