Joanna Barczewska
Kategoria:
Naszymi zajęciami zawładnęły trójkąty szczególne, które wykorzystamy w kolejnym wyzwaniu. Będziemy szacować wysokości Wieży Bramy Górnej, sędziwej Lipy i szerokość Białki ;) Jakie mamy plany? Wkrótce relacja. W filmiku prezentujemy kolejną zagadkę tropicieli! Zapraszamy do zabawy! 
 
Już pisaliśmy, że możecie obejrzeć działania innych zespołów realizujących projekty w ramach programu Edukacja Inspiracja. Zajrzyjcie na padlet programu ;) padlet.com/edukacjainspiracja/edycja19_20

 

Joanna Barczewska
Kategoria:
Pod koniec lutego uczestnicy projektu "Na tropach matematyki" spotkali się na matematycznym biwaku. Nie nudzimy się z tą dziedziną, więc zajęliśmy się przygotowaniem aktywności dla gości dni otwartych oraz grami i zabawami. Oczywiście był i czas odpoczynku, i zabawy przy muzyce ;) Fajny z nas zespół ;)
 
Joanna Barczewska
Kategoria:

Zapraszamy na nasz padlet, na którym zamieszczamy więcej zdjęć z poszukiwań. Zachęcamy Was do zabawy. Znaleźliście ciekawe wykorzystanie matematyki w życiu codziennym? Zróbcie zdjęcie i wrzućcie z opisem. Matematyka jest wszędzie!

Tutaj link do naszego padleta https://padlet.com/natropachmatematyki/go5b5ymb030v

 

A powyżej QR kod, który na pewno widzieliście w szkole. Możecie go zeskanować, wykorzystując telefon. Szybko przeniesiecie się na naszą tablicę ;)

 

Joanna Barczewska
Kategoria:
Naszymi zajęciami dodatkowymi zawładnęły trójkąty szczególne. Odkryliśmy miary kątów w tych trójkątach oraz przyjrzeliśmy się szkolnym ekierkom - cóż za zbieg okoliczności ;) Dołożyliśmy okręgi, skale i okazało się, że możemy mierzyć odległości w terenie :) Zatem jesteśmy gotowi, mamy ekierki, czapkę z daszkiem (?) i koło pomiarowe. Jak tylko dopisze pogoda wyruszamy w teren ;)   
 
 
Joanna Barczewska
Kategoria:

Realizacja projektu trwa. Tym razem poszukaliśmy matematykę na innych przedmiotach: historia - obliczanie czasu, wieków przed nasza erą, język polski - liczebniki, muzyka - nuty, półnuty, ćwiartki, ósemki i metrum, przyroda i geografia - skala. Potem zajęliśmy się układem współrzędnych, który spotykamy na różnych planszówkach i mapach ;) więc do dzieła! Na koniec ustaliliśmy treść nowej zagadki. Zachęcamy do oglądania naszego filmiku i wrzucania odpowiedzi do skrzynki w sali 312. Pozdrawiamy!