Uczniowie klas 8c i 8e kontynuują zwiedzanie krajów anglojęzycznych - po Australii przyszła pora na Afrykę Południową. Dowiedzieli się o niesamowitej różnorodności etnicznej i językowej tego kraju, poznali postać i historię Nelsona Mandeli, oraz tajniki popularnego w tym kraju krykieta oraz zawodów Ironman. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z Afryki - więzienia na Robben Island, gdzie przebywał Mandela, Gauteng z pomnikiem upamiętniającym jego sylwetkę, stadionu gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 i oczywiście słynnego tańcaz Shakirą :)

Uczniowie klas 8c oraz 8e wraz z panią Agnieszką kontynuują swoją podróż po krajach anglojęzycznych. Z chłodnej i miejscami mglistej Wielkiej Brytani ruszyli do gorącej i słonecznej Australii. Na lekcjach zapoznali się z ogólną charakterystyką kraju, poznali nieco australijskich wyrażeń. Dowiedzieli się, na czym polega football australijski oraz jak uczą się dzieci z terenów oddalonych od szkół. Poznali też historię pewnego łowcy krokodyli... Swoją "podróż" oczywiście uwiecznili na zdjęciach :) Nie brakło wirtualnej wizyty w operze w Sydney oraz obserwacji pięknych raf koralowych.
Kolejny cel podróży już zaznaczony na mapie - lecimy do Stanów Zjednoczonych.

Z okazji Święta Dyni - Pumpkin Day został zorganizowany konkurs na najciekawszy lampion dyniowy. W konkursie wzięło udział wielu uczniów, którzy wykonali piękne lampiony. Wybór tego jedynego najlepszego był bardzo trudny. Jury wybrało aż 8 zwycięskich prac:
Tymoteusz Dzbanuszek - 2a
Blanka Kmak - 4b
Kacper Mazur - 4b
Tomsz Chwastyk - 4c
Gabriel Urbański - 4c
Olaf Dzbanuszek - 5a
Milena Gryga - 5a
Paulina Szczepańska - 6a
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! 👏👏

5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Nasi uczniowie 7 listopada mieli okazję wysłuchać wspaniałej inscenizacji o Czerwonym Kapturku w języku angielskim (Little Red Riding Hood).

Uczniów przygotowała Pani Monika Kujko.

Dziękujemy naszym wspaniałym aktorom:

Milena Ptak – 6c

Julia Kocoń - 4c

Paulina Padykuła - 4b

Oliwia Zduńkiewicz - 4b

Blanka Kmak – 4b

Julia Fundeła - 4b

Filip Filipowicz - 4a

Klasy 8c i 8e wraz z panią Agnieszką są już po zwiedzaniu Zjednoczonego Królestwa, poznały jego tradycyjne potrawy oraz napisali maila do przyjaciela. Dzisiaj zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z wycieczki krajoznawczej. Pozostało jeszcze tylko zaopatrzyć się w pamiątki... ale to już następnym razem :)