Uczniowie klas 7B, 7E, 6B i 6C wzięli udział w pierwszych innowacyjnych w tym roku zajęciach języka angielskiego, w ramach których realizowany jest program Skype in the Classroom. Dzięki niemu uczniowie dzwonią na żywo w różne zakątki świata i poznają kulturę i historię innych krajów. W ramach pierwszych zajęć uczniowie rozmawiali z Eleni, panią archeolog z Nowego Yorku, pracującą obecnie w Grecji. Eleni przybliżyła nam szczegóły pracy archeologa na podstawie prowadzonych przez siebie wykopalisk w Koryncie. Opowiedziała nam o historii Koryntu oraz pokazała ciekawe znaleziska, będące elementami wystawy w muzeum. Uczniowie chętnie zadawali pytania i odgadywali, czym mogą być przedstawiane elementy wykopalisk. Kolejne lekcje już przed nami, tym razem będziemy dzwonić do Rezerwatu Słoni w Tennessee.