Agnieszka Birecka

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas 3-4 brali udział w kursie programowania od podstaw. Zaznajamiali się z budową robotów, ich podłączeniem do komputera i wgrywania programów na sterownik. Uczyli się programować skrypty w wykorzystaniem bloczków warunkowych. Nauczyli się wykorzystywać czujniki robota do programowania sygnałów ostrzegawczych, wozów policyjnych czy też stopera. W ostatnim dniu uczniowie programowali ozoboty za pomocą specjalnych puzzli - jednak nie były to przypadkowe konfiguracje. Roboty musiały przebyć wyznaczoną trasę spełniając przy tym określone w poleceniu wymagania. Całość warsztatu okraszona była oczywiście angielskim słownictwem, niezbędnym elementem programowania.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odwiedzali nas w trakcie warsztatów i zapraszamy na zajęcia w trakcie roku szkolnego.

Kategoria: