Po dłuższej nieobecności nastała pora aby podsumować zmagania w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. W ciągu minionych tygodni odbyło się wiele imprez zarówno w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 6 i młodsi) jak i w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7 i 8). Poniżej przedstawimy wszystkie występy uczniów "Jedynki" !

W pierwszy weekend po feriach rozpoczęliśmy maraton siatkarski! 29 Lutego rozgrywane były aż 3 turnieje w siatkówkę. Relację rozpoczynamy od turniejów MINI-SIATKÓWKI CHŁOPCÓW oraz DZIEWCZĄT w ramach Igrzysk Dzieci które odbywały się w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach.

Mini-Siatkówka cechuje się tym że dzieci rywalizują na mniejszym boisku (7x7m) oraz na niżej zawieszonej siatce w drużynach 4-osobowych.

Skład naszej drużyny dziewcząt stanowiły : OLIMPIA BUCHCZYK, LILY LEJCZAK, AMELIA ROZUM, JENNIFER DOMAGALSKA, MAZUR WIKTORIA

Dziewczęta uplasowały się na 3 MIEJSCU wśród szkół naszej gminy!

W skład drużyny chłopców wchodzili : KACPER NOWAK, PATRYK BĘBENEK, BARTOSZ KOPACKI, IWANOWICZ KACPER, ŁUKASZ RACZYŃSKI, JAKUB MALARCZYK

Chłopcy uplasowali się na 4 MIEJSCU w gminie!

Równolegle w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbywały się Mistrzostwa Gminy dziewcząt w ramach Igrzysk Młodziezy Szkolnej. Tutaj rywalizacja sprowadza się do klasycznych przepisów gdzie mecze rozgrywa się w 6-cio osobowych drużynach na boisku o wymiarach 9x9m !

Reprezentacje naszej szkoły stanowiły : ALEKSANDRA MALINOWSKA, NATALIA BROMBLIK, JULIA KOCUBA, ROKSANA KLIMEK, PATRYCJA PIOTROWSKA, NIKOLA HYRA, NATALIA HOMA, OLIWIA KISIEL, WIKTORIA KOT, AMELIA ANIOŁEK

Dziewczęta uplasowały się na 3 MIEJSCU wśród reprezentacji szkół z naszej gminy!

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem ostatnich dni (jak nie najważniejszym) był turniej MINI-KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT na etapie PÓŁ-FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO rozgrywany w Strzelcach Opolskich w dniu 5 marca ! Cel był jeden - uplasować się na 1 miejscu oraz uzyskać awans do finału wojewódzkiego. Wśród rywalek szkoły z Krapkowkic, Kędzierzyna-Koźla oraz gospodarz turnieju Strzelce Opolskie!

SKŁAD DRUŻYNY STANOWIŁY: ALASIŃSKA NATALIA, BUCHCZYK OLIMPIA, DOMAGALSKA JENNIFER, GĄSIOREK PAULINA, HOC ZUZANNA, KOWALSKA PAULINA, LEJCZAK LILY, ŁOJKO KAROLINA, MAZUR WIKTORIA, NYCZ NIKOLA, OSIADŁY LENA, SZCZĘDZINA KAROLINA, ZYCH ZUZANNA

OPIEKUN : JOANNA WALCZAK

Zwycięstwo nad szkołami z Krapkowic oraz Kędzierzyna i przegrana z gospodarzem turnieju pozowliło na wywalczenie 2 MIEJSCA w tym turnieju i niestety odpadają z dalszej rywalizacji.

Zwieńczeniem relacji są kolejne zawody w koszykówce , a ściślej nowej odmianie wprowadzonej w tym roku szkolnym - Koszykówce 3x3 ! W ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci prawo udziału mają uczniowie z roczników 2008 i młodsi . 7 marca w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się Mistrzostwa Gminy w wyżej wspominanej dyscyplinie wśród dziewcząt i chłopców.

Reprezentacje chłopców stanowili : FABIAN SZELĄG, SEBASTIAN RATAJCZYK, ANTONI PYDYCH

Chłopcy po dzielnej walce uplasowali się na 4 MIEJSCU w gminie!

Skład drużyny dziewcząt: HOC ZUZANNA, ALASIŃSKA NATALIA, NYCZ NIKOLA, ŁYDKA OLIWIA, GĄSIOREK PAULINA

Dziewczęta w końcowym rozrachunku turnieju okazały się być najlepsze zajmując 1 MIEJSCE w gminie dzięki czemu wywalczyły awans do etapu powiatowego!

Serdecznie wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych etapach rozgrywek  !

Pod koniec marca rozpocznie się rywalizacja w długo wyczekiwanej dyscyplinie przez chłopców jaką będzie PIŁKA NOŻNA ;)