Joanna Barczewska

W styczniu odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja podsumowująca pilotażową edycję programu Wartość Dodana – Matematyka jest wszędzie. Organizatorzy, czyli Fundacja Szkoła z Klasą, zaprosili biorących udział w programie nauczycieli, uczniów oraz krajowych i zagranicznych prelegentów. W konferencji uczestniczyli również nauczyciele naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym realizowali z klasami projekty programowe. W czasie podsumowania zaprezentowano statystykę i wnioski do realizacji w kolejnych edycjach. Głos zabrali również uczniowie w panelu uczniowskim i nauczyciele zagranicznych, współpracujących z fundacją, szkół. Konferencja była bardzo kształcąca, padło wiele przykładów angażowania uczniów w działalność edukacyjną szkoły, realizacji założeń programowych oraz pomysłów na ciekawe lekcje, projekty i wydarzenia przedmiotowe. W dalszej części nauczyciele wzięli udział w warsztatach dotyczących Design Thinking oraz metody STEAM.